Twoja „Polityka”. Jest nam po drodze. Każdego dnia.

Pierwszy miesiąc tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Film

Nie do pary

Recenzja filmu: „Między nami żywiołami”, reż. Peter Sohn

„Między nami żywiołami”, reż. Peter Sohn „Między nami żywiołami”, reż. Peter Sohn Pixar Animation Studios/Walt Disney Pictures
Większość komedii romantycznych jest oparta na zderzeniu sprzecznych ze sobą charakterów, więc aż dziw, że dopiero teraz studio Pixar wpadło na pomysł realizacji filmu o niemożliwej miłości ognia i wody.

Większość komedii romantycznych jest oparta na zderzeniu sprzecznych ze sobą charakterów, więc aż dziw, że dopiero teraz studio Pixar wpadło na pomysł realizacji filmu o niemożliwej miłości ognia i wody. W nowej animacji żywioły mają emocje i osobowości, lecz rzadko wchodzą ze sobą w interakcje: zwłaszcza ognistych istot wszyscy unikają, no cóż, jak ognia. Jednak wbrew tradycji między Iskrą, płomienną córką sklepikarza, a Wodkiem, inspektorem miejskiej kanalizacji, rodzi się uczucie. Z początku pełne obaw, z czasem coraz odważniej przełamujące obyczajowe tabu. A w tle jest jeszcze delikatnie zarysowany konflikt klasowy: imigranci nieustannie muszą walczyć o przetrwanie, podczas gdy uprzywilejowana rodzina Wodka to artyści i skłonne do afektu pięknoduchy (brawa dla osoby, która ich nazwisko spolszczyła na Potockich).

Między nami żywiołami (Elemental), reż. Peter Sohn, prod. USA, 109 min

Polityka 29.2023 (3422) z dnia 11.07.2023; Afisz. Premiery; s. 70
Oryginalny tytuł tekstu: "Nie do pary"
Reklama