Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Film

Dickens w Australii

Recenzja serialu: „Spryciarz”, scen. David Maher, James McNamara, David Taylor

„Spryciarz”, scen. David Maher, James McNamara, David Taylor „Spryciarz”, scen. David Maher, James McNamara, David Taylor materiały prasowe
Tytułowy bohater, drugoplanowa postać Dickensowskiego „Olivera Twista”, sierota i charyzmatyczny londyński kieszonkowiec, który jako 13-latek zostaje zesłany do kolonii karnej w Australii, nie przestaje inspirować twórców.

Tytułowy bohater, drugoplanowa postać Dickensowskiego „Olivera Twista”, sierota i charyzmatyczny londyński kieszonkowiec, który jako 13-latek zostaje zesłany do kolonii karnej w Australii, nie przestaje inspirować twórców. Terry Pratchett poświęcił mu powieść, brytyjska telewizja serial familijny, muzycy nazywali jego przydomkiem zespoły. Atutami najnowszej produkcji są: Australia, lekki, nasycony sarkastycznym humorem scenariusz, łączący wątki przygodowe z romansowymi (i medycznymi) oraz obsada, także drugoplanowa. Akcja toczy się na australijskiej prowincji w połowie XIX w., 28-letni Spryciarz znany jest po tej stronie globu jako Jack Dawkins, utalentowany chirurg, którego to fachu nauczył się, służąc w brytyjskiej marynarce. Niskie pochodzenie, przeszłość i temperament nie ułatwiają mu kariery i życia, podobnie jak brutalne prawa panujące w kolonii, która przypomina Dziki Zachód, oraz niespodziewane uczucie.

Spryciarz (The Artful Dodger), twórcy serii: David Maher, James McNamara, David Taylor, 8 odc., Disney+

Polityka 6.2024 (3450) z dnia 30.01.2024; Afisz. Premiery; s. 71
Oryginalny tytuł tekstu: "Dickens w Australii"
Reklama