Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Film

Fellini cd.

Recenzja kolekcji DVD: Fellini

Starannie opracowany zestaw

StaDo wydanego niedawno na DVD wyboru największych osiągnięć Federico Felliniego dochodzi teraz zbiór trzech kolejnych jego arcydzieł.Starannie opracowany zestaw zawiera pierwszy w pełni autorski film mistrza iluzji i kreacji „Biały szejk” z 1952 r. o smutnym miesiącu miodowym młodej pary, która się zdradza. Nagrodzone pięć lat później Oscarem „Noce Cabirii” z Giuliettą Masiną w roli kochliwej rzymskiej prostytutki.

Oraz słynny dokument „Wywiad” z 1986 r., w którym po 20 latach spotkali się znów ulubieni aktorzy Felliniego, m.in. Marcello Mastroianni i szwedzka piękność Anita Ekberg. Gratką dla fanów włoskiego wizjonera jest dołączony materiał dodatkowy „Wywiad do wywiadu” – dokument Vincenzo Mollicy, mogący uchodzić za swoisty testament artysty. Całość to doskonała okazja do prześledzenia legendy, sławy i zaskakującej drogi twórczej jednego z najwybitniejszych twórców światowego kina.

Reklama

Czytaj także

null
Nauka

Za dużo leków, diagnoz depresji, autyzmu i ADHD? Wielki spór w psychiatrii

Narasta sprzeciw wobec tradycyjnej psychiatrii. Zamiast u lekarzy pomocy szukamy w aplikacjach i poradnikach. Dwie książki próbują uporządkować ten chaos. Z różnym skutkiem.

Paweł Walewski
12.04.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną