„Polityka” prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Książki

Proszę mi nie przerywać

Kawiarnia literacka

Pan nie ma nóg, dlatego nie mógłby sobie pan ich odmrozić podczas wędrówki po Arktyce. Logiczne? Prawda?

Ale proszę mi nie przerywać! Król Arabii Saudyjskiej jest bigamistą. W Europie bigamia jest przestępstwem. Dlaczego do tej pory żadne państwo europejskie nie aresztowało króla Arabii Saudyjskiej podczas oficjalnej wizyty w jednym z tych państw? Bo w Europie prawo przestało być egzekwowane! Logiczne? Prawda? Ale proszę mi nie przerywać! Jeden z czołowych niemieckich polityków jest otwartym homoseksualistą. Dlaczego do tej pory nie odwiedził Arabii Saudyjskiej? Bo w Arabii Saudyjskiej homoseksualizm jest przestępstwem. Prawo w Arabii Saudyjskiej jest egzekwowane. Logiczne? Prawda? Ale proszę mi nie przerywać! Jeżeli zakazujemy dziewczynkom zabawy laleczkami, to te dziewczynki zaczynają owijać w pieluszki zabawkowe tramwaje. Analogicznie rzecz się ma z chłopcami. Jeśli zakazujemy im zabawek militarnych, to robią sobie z zabawkowych tramwajów pistolety. Logiczne? Prawda? Ale proszę mi nie przerywać!

Jeżeli dorosły facet pozbawia się siusiaka i przez to twierdzi, że jest kobietą, a do tego zostaje parlamentarzystą i jako kobieta zaczyna używać damskich toalet w Sejmie, zwracając przy tym uwagę na brak haczyków na torebki w żeńskich sejmowych klopach, to ten Sejm jest tyle wart, co klop! Jasne? Ale proszę mi nie przerywać! Jeśli facet z premedytacją zamorduje drugiego faceta, to dostanie 25 lat. Państwo sobie wyobrażacie, jakie to są koszta? Taniej byłoby, gdyby zawisł na drugi dzień. Logiczne? Ale proszę mi nie przerywać!

Jeżeli ja nie zapnę pasów we własnym samochodzie, będzie miał miejsce wypadek i wylecę przez przednią szybę, zabijając się, to będzie moja wina. A jeśli inny kierowca we własnym samochodzie zapnie pasy i będzie miał miejsce wypadek i on przeżyje, to będzie jego wina, że żyje. Logiczne? Prawda? Ale proszę mi nie przerywać!

Polityka 22.2014 (2960) z dnia 27.05.2014; Kultura; s. 102
Oryginalny tytuł tekstu: "Proszę mi nie przerywać"
Reklama