Książki

Polityczny Big Brother

Kawiarnia literacka

Nie o to więc chodzi, że Polacy dowiedzieli się czegoś nowego z afery podsłuchowej. Raczej afera ta pokazała, że istnieje wyraźne zapotrzebowanie na politykę opowiedzianą tym językiem kuluarowym, bezpośrednim i potocznym. Jest zapotrzebowanie na politycznego Big Brothera.

Programowo nie interesuję się polityką i do pisania o aferze taśmowej predyspozycji nie mam żadnych. W całej tej sprawie najbardziej interesowało mnie menu – co takiego mianowicie jedli politycy w Sowie&Przyjaciołach, że rachunki wynosiły półtora tysiąca. To musiało być coś bardzo, bardzo dobrego... Może grasica, a może łasica, w każdym razie pyszne. Na bank na deser jedli krem kataloński! Na zakąskę może bliny z kawiorem i łososiem... Mniam. Pili pewnie jakieś wyuzdane wina, stare i w ogóle, z bukietem, suknią i apelacją.

Polityka 29.2014 (2967) z dnia 15.07.2014; Kultura; s. 78
Oryginalny tytuł tekstu: "Polityczny Big Brother"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022