Książki

Co chcielibyście wiedzieć

Recenzja książki: Zbigniew Izdebski, Janusz L. Wiśniewski, „Intymnie. Rozmowy nie tylko o miłości”

materiały prasowe
Autorzy przekonują, że w kraju, gdzie nawet Kubusia Puchatka ktoś uznał za bezwstydnika, warto rozmawiać o potrzebach, pragnieniach i preferencjach.

Czy miłość uzależnia, jaki gen odpowiada za zdradę i dlaczego z czasem pożądanie w związku spada? Jak pracuje mózg osoby zakochanej, dlaczego monogamia jest udręką, a penis probierzem stanu zdrowia mężczyzny? O tym opowiadają prof. Zbigniew Izdebski i Janusz L. Wiśniewski. Seksuolog i pisarz spotkali się, by porozmawiać o seksie i chemii – bo autor „Samotności w sieci” jest również biochemikiem. Efektem jest blisko 400-stronicowa rozmowa rzeka, w której miłość i seks zostały rozłożone na czynniki pierwsze: zmierzone, opisane, zestawione ze statystykami. Nie jest to jednak nudna praca naukowa ani tym bardziej poradnik seksualny. To męska rozmowa, która w znacznym stopniu dotyczy samych mężczyzn, bo – jak twierdzi Wiśniewski – to oni mają więcej lęków i mniejszą wiedzę na temat seksualności niż wychowane na prasie kobiecej panie. Izdebski z Wiśniewskim obalają mity (dotyczące długości penisa, orgazmu na pierwszej randce, masturbacji itd.). Przede wszystkim jednak przekonują, że w kraju, gdzie nawet Kubusia Puchatka ktoś uznał za bezwstydnika, warto rozmawiać o potrzebach, pragnieniach i preferencjach.

 

Zbigniew Izdebski, Janusz L. Wiśniewski, Intymnie. Rozmowy nie tylko o miłości, Znak Litera Nova, Kraków 2014, s. 380

Książka do kupienia w sklepie internetowym Polityki.

Polityka 49.2014 (2987) z dnia 02.12.2014; Afisz. Premiery; s. 82
Oryginalny tytuł tekstu: "Co chcielibyście wiedzieć"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Romanowski zjadł z Ziobrą beczkę soli, żołnierzem był wiernym. Teraz może za to zapłacić

Z Ziobrą zjadł beczkę soli, w resorcie nadzorował aferalny Fundusz Sprawiedliwości, jest numerariuszem kościelnej organizacji Opus Dei. Marcin Romanowski w tym tygodniu może trafić do aresztu.

Anna Dąbrowska
12.07.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną