Książki

Świętsi od papieża

Recenzja książki: Klementyna Suchanow, „To jest wojna. Kobiety, fundamentaliści i nowe średniowiecze”

materiały prasowe
To mógłby być niezły kryminał na czas pandemii, od początku do końca trzymający w napięciu. Mógłby, gdyby nie opowiadał o realnych procesach, autentycznych postaciach i prawdziwych powiązaniach.

To mógłby być niezły kryminał na czas pandemii, od początku do końca trzymający w napięciu. Mógłby, gdyby nie opowiadał o realnych procesach, autentycznych postaciach i prawdziwych powiązaniach. Książka Klementyny Suchanow „To jest wojna” zaczęła się od zadanego po reportersku pytania o tajemniczą organizację Ordo Iuris, która uaktywniła się w Polsce po dojściu PiS do władzy i okazała zaskakująco skuteczna. Forsowała drakońskie rozwiązania prawne – całkowity zakaz aborcji, więzienie dla kobiet, które poroniły ciążę, zniesienie ochrony kobiet przed przemocą domową – a wszystko w ładnej, nowoczesnej oprawie prawniczego języka, garsonek i garniturów. 

Klementyna Suchanow, To jest wojna. Kobiety, fundamentaliści i nowe średniowiecze, Agora, Warszawa 2020, s. 638

Polityka 12.2020 (3253) z dnia 17.03.2020; Afisz. Premiery; s. 76
Oryginalny tytuł tekstu: "Świętsi od papieża"

Czytaj także

Żyjmy Lepiej

Dziesięć tysięcy kroków

Chodźmy chodzić, maszerować z kijami i biegać. Plan minimum to dziesięć tysięcy kroków dziennie. Można też zwiększyć obroty, ale trzeba to robić z głową.

Marcin Piątek
28.07.2020