Książki

Świętsi od papieża

Recenzja książki: Klementyna Suchanow, „To jest wojna. Kobiety, fundamentaliści i nowe średniowiecze”

materiały prasowe
To mógłby być niezły kryminał na czas pandemii, od początku do końca trzymający w napięciu. Mógłby, gdyby nie opowiadał o realnych procesach, autentycznych postaciach i prawdziwych powiązaniach.

To mógłby być niezły kryminał na czas pandemii, od początku do końca trzymający w napięciu. Mógłby, gdyby nie opowiadał o realnych procesach, autentycznych postaciach i prawdziwych powiązaniach. Książka Klementyny Suchanow „To jest wojna” zaczęła się od zadanego po reportersku pytania o tajemniczą organizację Ordo Iuris, która uaktywniła się w Polsce po dojściu PiS do władzy i okazała zaskakująco skuteczna. Forsowała drakońskie rozwiązania prawne – całkowity zakaz aborcji, więzienie dla kobiet, które poroniły ciążę, zniesienie ochrony kobiet przed przemocą domową – a wszystko w ładnej, nowoczesnej oprawie prawniczego języka, garsonek i garniturów. 

Klementyna Suchanow, To jest wojna. Kobiety, fundamentaliści i nowe średniowiecze, Agora, Warszawa 2020, s. 638

Polityka 12.2020 (3253) z dnia 17.03.2020; Afisz. Premiery; s. 76
Oryginalny tytuł tekstu: "Świętsi od papieża"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021