Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Książki

Duch puszczy

Recenzja książki: Paweł Średziński, „Puszcza Knyszyńska. Opowieści...”

materiały prasowe
Podlasie nie ma dobrej passy. Czar najbliższego Wschodu stratowała geopolityka, wątpliwą pamiątką gehenny uchodźców z dalekich stron będą druty kolczaste i płot rżnący sielski krajobraz pogranicza.

Podlasie nie ma dobrej passy. Czar najbliższego Wschodu stratowała geopolityka, wątpliwą pamiątką gehenny uchodźców z dalekich stron będą druty kolczaste i płot rżnący sielski krajobraz pogranicza. Sporo czasu upłynie, nim powróci dawna harmonia, ale Paweł Średziński dopinguje, by szukać jej już teraz w najmniej znanej podlaskiej puszczy. Ze skrupulatnością doktora nauk humanistycznych, biglem publicysty i troską miłośnika przyrody upiera się, że Puszcza Knyszyńska tylko pozornie wygląda na uboższą sąsiadkę Białowieskiej. Pisze o lesie, drzewach i zwierzętach, ale nie zapomina też o ludzkich mieszkańcach puszczy, ich teraźniejszości i historii.

Paweł Średziński, Puszcza Knyszyńska. Opowieści o lesunach, zwierzętach i królewskim lesie, a także o tajemnicach w głębi lasu skrywanych, Paśny Buriat, s. 346

Polityka 30.2022 (3373) z dnia 19.07.2022; Afisz. Premiery; s. 72
Oryginalny tytuł tekstu: "Duch puszczy"
Reklama