Przejdź do treści
Reklama
Reklama
Książki

Zbrodnie w Sopocie

Recenzja książki: Małgorzata Oliwia Sobczak, „Kolory zła: Fiolet”

Preferuj w Google
Małgorzata Oliwia Sobczak, „Kolory zła: Fiolet” Małgorzata Oliwia Sobczak, „Kolory zła: Fiolet” materiały prasowe
Pisząc siedem lat temu „Czerwień”, autorka nie spodziewała się, że na prośbę wydawcy będzie to zaczątek „kolorowej” serii, a dwie jej części zostaną zekranizowane.

Pisząc siedem lat temu „Czerwień”, autorka nie spodziewała się, że na prośbę wydawcy będzie to zaczątek „kolorowej” serii, a dwie jej części zostaną zekranizowane (choć adaptacje odbiegają od pierwowzoru). Seria rozgrywająca się w Trójmieście ma już tyle tomów, ile tęcza barw: „Fiolet” jest siódmy i częściowo powtarza pomysły z poprzednich książek, z których większość opowiada o mordercach seryjnych lub o morderczej kooperacji ojciec–syn. Motywacje są różne: obsesja erotyczna, porachunki mafijne, ale też zemsta – i tak jest w tej części. Ofiarami są dawne pensjonariuszki fikcyjnego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sopocie, zupełnie nie w typie ofiar, odważne i nieustraszone, przed którymi drżał cały ośrodek. Dziś mają odpokutować za wyrządzoną wspólnie krzywdę. 

Małgorzata Oliwia Sobczak, Kolory zła: Fiolet, Wydawnictwo W.A.B., Warszawa 2026, s. 512

Polityka 26.2026 (3570) z dnia 23.06.2026; Afisz. Premiery; s. 74
Oryginalny tytuł tekstu: "Zbrodnie w Sopocie"
Reklama