Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Muzyka

Dobra, ponadczasowa muzyka

Recenzja płyty: k.d. lang, "Recollection"

Dużo, dużo dobrej, ponadczasowej muzyki, mimo że wygląda to składankowo

Kanadyjska piosenkarka k.d. lang czaruje słuchaczy swoim głosem od ponad ćwierć wieku. W tym czasie wydała co najmniej 10 płyt i zdobyła opinię stuprocentowej profesjonalistki. Mimo to nie każdy miłośnik jej talentu zdecyduje się na kupno wszystkich dostępnych płyt k.d. Ale od czego są tzw. składanki?

Jeżeli jednak ktoś ma w swoich zbiorach „Reintarnation” k.d. lang i myśli, że tym samym sprawę kompilacji typu „Best of...” ma załatwioną, to jest w błędzie. „Reintarnation” podsumowuje jedynie countrypodobny, wczesny okres działalności artystki. Późniejsze jej płyty znalazły swoje podsumowanie w wydanym ostatnio „Recollection”.

Można wybierać między wersją dwupłytową a czteropłytową. Ta pierwsza to po prostu wybór 22 najlepszych, zdaniem wytwórni, kawałków, z „Miss Chatelaine” na czele, a także z duetami z Tonym Bennettem, Jane Siberry i Royem Orbisonem. Drugi zestaw wzbogacony jest trzecią płytą zatytułowaną „Rarities”, zawierającą m.in. wcześniej niepublikowane nagrania koncertowe.

Płyta nr 4 to DVD z teledyskami i fragmentami koncertu k.d. lang. Dużo, dużo dobrej, ponadczasowej muzyki.

k.d. lang, Recollection, Nonesuch Records 2010

Polityka 13.2010 (2749) z dnia 27.03.2010; Kultura; s. 59
Oryginalny tytuł tekstu: "Dobra, ponadczasowa muzyka"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Pierwsza matura po deformie. Żeby zdać, trzeba szczęścia albo wielkich pieniędzy

Żeby przejść przez maturę, trzeba mieć dużo zdrowia albo spore pieniądze. A najlepiej jedno i drugie – mówią rodzice i nastolatki z pierwszego rocznika wykształconego w szkołach zreformowanych przez Annę Zalewską. Za sto dni podchodzą do trudniejszych niż dotąd egzaminów.

Joanna Cieśla
31.01.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną