Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Muzyka

Stół jak marzenie

Recenzja płyty DVD: "Karbido’s The Table DVD", reż. Bartosz Blaschke

materiały prasowe
Wszystko niezwykle oryginalne, zaskakująco przystępne, świetnie zrealizowane dźwiękowo i prezentowane z sukcesami na całym świecie.

Trzy lata temu Björk zaprezentowała na scenie drogi i supernowoczesny instrument w postaci elektronicznego stołu do syntezy dźwięku. Nazywa się to Reactable. Ale już rok wcześniej wrocławska grupa Karbido pokazała spektakl „Stolik” – czterech muzyków i cała gama wizjonerskich, a czasem po prostu zabawnych, sposobów na wydobywanie dźwięku z odpowiednio przerobionego drewnianego mebla. Jest bębnienie, pocieranie stołu, dźwięki wbudowanych weń specjalnie przygotowanych instrumentów strunowych, pojedyncze rekwizyty, głos. A jeśli chodzi o treść – mieszanka kulturowa, w której członkowie Karbido płynnie przechodzą od motywów ludowych do nawiązań do kultury popularnej. Teraz także w postaci filmu z dźwiękiem w systemie 5.1 i złudzeniem, że się przy tym stole siedzi. Świetna, gładka (także stolarsko) robota – wolałbym w domu taki stół niż ten od Björk.

Karbido’s The Table DVD, reż. Bartosz Blaschke, Hermetic Garage

 

Polityka 48.2010 (2784) z dnia 27.11.2010; Kultura; s. 79
Oryginalny tytuł tekstu: "Stół jak marzenie"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Mobbing i zachowania niepożądane. Czego w pracy robić nie wolno?

Wszelkie sprawy dotyczące dyskryminacji to mniej niż 1 proc. pozwów związanych z prawem pracy, a te o molestowanie to już zupełny ułamek ułamka.

Ewa Wilk
18.06.2018
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną