Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Muzyka

Bardzo dobry muzyczny adres

Recenzja płyty: George Thorogood, "2120 South Michigan Ave"

materiały prasowe
Thorogood postanowił wyrazić szacunek i dług, jaki ma wobec muzyki tworzonej dla Chess.

George Thorogood i jego Destroyers, czyli Niszczyciele, od ponad 30 lat przekonują słuchaczy o słuszności swojej nazwy. Grają mocnego, bezkompromisowego blues rocka, nie bawiąc się w finezje i odcienie. Tytuł ich najnowszej płyty wyjaśnia prawie wszystko: „2120 South Michigan Ave”. To chicagowski adres słynnej wytwórni płytowej Chess Records, założonej, notabene, przez dwóch braci z Częstochowy. Dla Chess nagrywała absolutna śmietanka amerykańskiego bluesa i rock and rolla, m.in. Muddy Waters, John Lee Hooker, Howslin’ Wolf, Elmore James, Chuck Berry. W 1964 r. w studiu Chess gościli także The Rolling Stones, którzy upamiętnili tę wizytę instrumentalną kompozycją zatytułowaną, a jakże, „2120 South Michigan Avenue”.

Swą najnowszą płytą Thorogood postanowił wyrazić szacunek i dług, jaki ma wobec muzyki tworzonej dla Chess. Na płycie znajdziemy przede wszystkim wersje klasycznych, znanych z niezliczonych wykonań, kawałków bluesowych. „Hi-Heel Sneakers”, „Seventh Son”, „Spoonful”, „Let It Rock” – te tytuły mówią same za siebie. Żeby jednak płyta nie była jedynie zestawem coverów, Thorogood dorzucił dwa napisane przez siebie – zresztą bardzo dobre i stylowe – utwory sławiące bluesa i jego gwiazdy. Na koniec znajdziemy jeszcze wersję wspomnianej wyżej kompozycji Stonesów. Słucha się tego znakomicie, najlepiej (przepraszam sąsiadów) głośno.

George Thorogood, 2120 South Michigan Ave, EMI

Polityka 31.2011 (2818) z dnia 26.07.2011; Afisz. Premiery; s. 59
Oryginalny tytuł tekstu: "Bardzo dobry muzyczny adres"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Kraj

Kolejny zjazd Lewicy. Tkwi w pułapce, a przed nią scenariusze złe i jeszcze gorsze

Pokiereszowana w kolejnych wyborach Lewica już wie, że kręci się w kółko i w najlepszym razie czeka ją dalszy dryf. Ale kręcić się będzie nadal, bo ma do wyboru jedynie scenariusze złe i jeszcze gorsze.

Rafał Kalukin
16.04.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną