Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Muzyka

Czwórka z Los Angeles

Recenzja płyty: Rival Sons, "Pressure and Time"

materiały prasowe
Wokalista Jay Buchanan daje sobie świetnie radę w każdej piosence.

Młode współczesne zespoły rockowe, szukając rekomendacji, często porównują się do klasycznych i uznanych wykonawców sprzed lat. Czytając opinie o amerykańskim kwartecie Rival Sons, napotykałem skojarzenia z takimi grupami jak The Small Faces, The Who, Led Zeppelin czy The Kinks. Brzmiało to nieco podejrzanie, zbyt dobrze, by było prawdziwe. Tak było, dopóki nie posłuchałem płyty „Pressure&Time”. Nie jest to pierwsza pozycja w dyskografii grupy, gdyż już w 2009 r. zespół wydał własnym sumptem album „Before the Fire”, ale „P&T” można uznać za pełnowymiarowy, profesjonalny debiut. Odniesienia do klasyki mocnego rocka są jak najbardziej na miejscu. Płyta kipi energią i przywodzi na myśl czasy, kiedy świat muzyki nie był jeszcze w takim jak dziś stopniu zmanipulowany przez tworzących quasi-przebojową papkę konstruktorów piosenek.

Czwórka młodych muzyków z Los Angeles nie ma pionierskich ambicji, ale daje popis porywającego grania w dobrym starym stylu. Doskonale słychać, że cieszy ich to, co robią. Wokalista Jay Buchanan daje sobie świetnie radę w każdej piosence, a gitarzysta Scott Holiday umie właściwie obchodzić się ze swoim instrumentem. Jeżeli sąsiedzi wytrzymali George’a Thorogooda, to można już spokojnie poprawić nową płytą Rival Sons. Warto.

Rival Sons, Pressure&Time, Earache

Polityka 31.2011 (2818) z dnia 26.07.2011; Afisz. Premiery; s. 59
Oryginalny tytuł tekstu: "Czwórka z Los Angeles"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Łomot, wrzaski i deskorolkowcy. Czasem pijani. Hałas może zrujnować życie

Hałas z plenerowych obiektów sportowych może zrujnować życie ludzi mieszkających obok. Sprawom sądowym, kończącym się likwidacją boiska czy skateparku, mogłaby zapobiec wcześniejsza analiza akustyczna planowanych inwestycji.

Agnieszka Kantaruk
23.04.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną