Muzyka

Do słuchania na motocyklu

Recenzja płyty: "Songs of Anarchy: Music from Sons of Anarchy Seasons 1–4"

materiały prasowe
„Synowie anarchii” to tytuł bardzo popularnego amerykańskiego serialu opowiadającego o losach gangu motocyklistów z małego miasteczka w Kalifornii.

Twórcy cyklu stosują sprawdzoną metodę wzbogacania akcji filmu muzyką, a konkretnie odpowiednio dobranymi piosenkami. Zamiar ten realizują jednak ambitniej, niż to obserwujemy w innych tego typu przypadkach. Autorzy oprawy muzycznej serialu nie poprzestają bowiem na wykorzystaniu gotowych, wcześniej wydanych na płytach, utworów. Dodają do nich piosenki premierowe, specjalnie nagrane na potrzeby filmu. Takim kawałkiem jest doskonałą kompozycja „This Life”, towarzysząca początkowym napisom wszystkich odcinków.

Opiekujący się stroną muzyczną „Synów anarchii” Bob Thiele stworzył nawet cały zespół o nazwie The Forest Rangers, który bierze udział w nagraniach piosenek na potrzeby serialu. Na płycie znajdujemy 15 utworów różnych wykonawców, specjalnie nagranych do „SoA”, a wybranych z czterech sezonów cyklu. Jest tu m.in. oczywiście tytułowa „This Life”, a także parę piosenek śpiewanych przez grającą w serialu Katey Sagal. Interesujący zestaw, nie tylko dla miłośników „Sons od Anarchy”.

Songs of Anarchy: Music from Sons of Anarchy Seasons 1–4, Columbia 2011

Polityka 02.2011 (2841) z dnia 11.01.2012; Afisz. Premiery; s. 73
Oryginalny tytuł tekstu: "Do słuchania na motocyklu"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną