Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Muzyka

Portugalsko-francuski Amerykanin z Kanady

Recenzja płyty: Anthony Gomes, "Up 2 Zero"

materiały prasowe
Gomes wykonuje głównie własne kompozycje będące kombinacją bluesa z elementami soulu i R&B.

Urodzony w Toronto gitarzysta i wokalista Anthony Gomes jest synem Portugalczyka i Kanadyjki o francuskich korzeniach. Od najmłodszych lat interesował się muzyką, więc poszukując inspiracji i możliwości artystycznego rozwoju jako niespełna 20-latek przeniósł się z Kanady do Chicago. Tam, realizując swoje aspiracje, grał bluesa w lokalnych klubach i nawiązywał niezbędne kontakty. Chicago okazało się jednak tylko etapem na życiowej drodze młodego muzyka, gdyż wkrótce przeprowadził się na południe Stanów Zjednoczonych, do Nashville w Tennessee. W 1998 r. ukazała się jego debiutancka płyta „Blues in Technicolor”, bardzo dobrze przyjęta przez krytykę i publiczność.

Gomes wykonuje głównie własne kompozycje będące kombinacją bluesa z elementami soulu i R&B. Jego najnowsza płyta „Up 2 Zero” konsekwentnie utrzymana jest w klasycznej bluesowej formule z wyraźnie eksponowaną gitarą, której brzmienie jest dużym atutem płyty. Album kończy się nawiązaniem do rodzinnych koneksji artysty, dedykowaną matce artysty powtórką kompozycji „Darkest Before the Dawn”, wykonaną po francusku już jako „N’Abandonne Pas”. Mama na pewno się wzruszyła.

Anthony Gomes, Up 2 Zero, Up 2 Zero Entertainment

Polityka 24.2012 (2862) z dnia 13.06.2012; Afisz. Premiery; s. 87
Oryginalny tytuł tekstu: "Portugalsko-francuski Amerykanin z Kanady"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Rynek

Nowe szaty tyrana. Dlaczego Putin zaatakował i co go dziś przeraża?

Sergei Guriev, profesor ekonomii, były doradca prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa i były główny ekonomista EBOiR, o tym, co może czekać Putina i Rosję pod jego dyktatorskimi rządami.

Jacek Żakowski
18.05.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną