Recenzja DVD: Orchestre des Champs-Elysees, "Hommage a Chopin: Mozart - Requiem"

Najpiękniejsze msze żałobne
To pierwsza pozycja nowej serii DVD Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina: Hommage a Chopin, która ma prezentować najpiękniejsze w historii muzyki msze żałobne.
materiały prasowe

Zarejestrowane zostały w barokowym wnętrzu warszawskiego kościoła św. Krzyża, gdzie wmurowane jest serce Chopina. Tam właśnie co roku w rocznicę śmierci kompozytora podczas tradycyjnej mszy grane jest Requiem Mozarta, które wykonano na pogrzebie Chopina w Paryżu (na jego własną przedśmiertną prośbę). Podczas Roku Chopinowskiego zaprezentowali to dzieło muzycy pod batutą wielkiego belgijskiego dyrygenta Philippe’a Herreweghe, a interpretacja ta została wpisana w liturgię. Podziwiać należy zarówno znakomitą pracę kamerzystów, jak i dźwięk nagrany przez najlepszych specjalistów Polskiego Radia, którzy stale współpracują z NIFC. Pod batutą tego samego dyrygenta pojawi się również druga pozycja tej serii: „Niemieckie Requiem” Brahmsa, które mogliśmy usłyszeć w zeszłym roku na festiwalu Chopin i Jego Europa. Tym razem będzie to już wykonanie koncertowe, bez liturgii.

Orchestre des Champs-Elysees, Collegium Vocale Gent&Accademia Chigiana Siena, dyr. Philippe Herreweghe, Hommage a Chopin: Mozart – Requiem, NIFC

Czytaj także

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną