Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Muzyka

Ze studiów do studia

Recenzja płyty: Grace Potter and the Nocturnals, "The Lion The Beast The Beat"

materiały prasowe
Członkowie założyciele zespołu Grace Potter and the Nocturnals zaczęli myśleć o wspólnym graniu podczas studiów na uniwersytecie w stanie New York.

Od początku kluczową postacią była wokalistka Grace Potter, zauważona podczas zorganizowanego na uczelni „mikrofonu dla wszystkich”. Już w 2002 r., jeszcze jako trio, zespół nagrał własnym sumptem swoją pierwszą płytę „Original Soul”. Potem nastąpiły zmiany personalne, dalsze nagrania, ale o sukcesie jeszcze nie można było mówić. Sytuację utrudniał dodatkowo upór Grace, która, chcąc zachować maksymalną niezależność, broniła się przed podpisaniem poważnego kontraktu płytowego z dużą wytwórnią. W końcu jednak dała się przekonać firmie Hollywood Records i jest jej wierna do dziś. Grace Potter and the Nocturnals to zespół grający muzykę z pogranicza popu i rocka, czasem wzbogacający podstawowe gitarowe brzmienie dodatkowymi instrumentami, np. smyczkami.

Najnowsza płyta grupy „The Lion The Beast The Beat” nosi też piętno jej producenta, członka The Black Keys, Dana Auerbacha, który jest również współautorem kilku piosenek. Centralną osobą pozostaje jednak Grace Potter, która nie tylko doskonale śpiewa, ale i jest autorką większości materiału na płycie. „The Lion The Beast The Beat” to album na bardzo dobrym poziomie, ze szczególnym wskazaniem utworu tytułowego, oraz nieco przypominającego pomysł z zeppelinowskiego „Kashmiru”, zamykającego całość „The Divide”.

 

Grace Potter and the Nocturnals, The Lion The Beast The Beat, Hollywood Records 2012

Polityka 02.2013 (2890) z dnia 08.01.2013; Kultura; s. 69
Oryginalny tytuł tekstu: "Ze studiów do studia"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Archiwum Polityki

Niepokorni

Historię PRL odmierza kilka dat społecznych protestów przeciw ludowej władzy, zwykle brutalnie lub krwawo tłumionych. W 1956 r. – czerwiec, w 1968 r. – marzec, w 1970 r. – grudzień, w 1976 r. – znów czerwiec... I gdyby nie tamte zdarzenia sprzed 30 lat, nie byłoby pewnie sierpnia 1980 r. i wyjątkowej polskiej drogi do wolności.

Marcin Kołodziejczyk
13.05.2006
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną