Twoja „Polityka”. Jest nam po drodze. Każdego dnia.

Pierwszy miesiąc tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Muzyka

Naturalny styl

Recenzja płyty: Fismoll, „(At Glade)”

materiały prasowe
Kolejny już bardzo utalentowany debiutant w tym roku pojawia się na popowej scenie nie dzięki telewizyjnemu show, tylko tak po prostu – jako uczeń szkoły muzycznej, z muzycznej rodziny (rodzice grają, a siostra, wiolonczelistka, występuje nawet na płycie.

A jego album „(At Glade)” to również pod każdym innym względem rzecz bardzo naturalna. 19-letni Arkadiusz Glensk zwany Fismollem – od tonacji, którą ponoć upodobał sobie w dzieciństwie – gra na różnych instrumentach i śpiewa własne piosenki po angielsku. Utrzymane są w folkowym nastroju, stylowe i raczej oszczędne, czasem przełamane jednak dynamicznymi i uduchowionymi partiami z wykorzystaniem sekcji smyczkowej, w stylu bliskim Sigur Rós.

Świetnie wyprodukowane, ukazały się na płycie wytwórni odpowiedzialnej za niedawny sukces Kari Amirian, co w sumie buduje obraz oficyny łączącej prostotę, otwartość, melodię z aranżacyjnym dobrym smakiem. Wszystko w nieco skandynawskim stylu (niekoniecznie dlatego, że Fismoll ma w żyłach nieco szwedzkiej krwi po przodkach) i również zaskakująco naturalne.

Fismoll, (At Glade), Nextpop

Polityka 32.2013 (2919) z dnia 07.08.2013; Afisz. Premiery; s. 69
Oryginalny tytuł tekstu: "Naturalny styl"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Kraj

Sondaż „Polityki”: Jak Polacy oceniają 8 lat rządów PiS. Czy te wyniki dają nadzieję?

Nasz sondaż pokazuje, że pewna grupa elektoratu opozycji tkwi w specyficznym politycznym półśnie: może by i chcieli, aby PiS stracił władzę, ale się przy tym nie upierają. Stale trzeba im wysyłać nowe impulsy, uzmysławiać ekscesy władzy (ostatnio afera wizowa), aby wyrwać ich z przekonania, że „jest tak jak zawsze i lepiej nie będzie”. Natomiast PiS już obudził swoich wyborców-śpiochów.

Mariusz Janicki
20.09.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną