Muzyka

Anglicy po amerykańsku

Recenzja płyty: Kill It Kid, „You Owe Nothing”

materiały prasowe
Tytuł najnowszej płyty zespołu Kill It Kid „You Owe Nothing” (Nic nie jesteś winien) może być nieco mylący, gdyż zespół wiele zawdzięcza swoim amerykańskim kolegom, głównie z południa Stanów.

Kill It Kid jest brytyjską grupą założoną w Bath i ma już na koncie trzy płyty. Ich muzyka to energiczny rock z wyraźnymi śladami bluesa, grunge i najszerzej pojętego charakterystycznego grania znanego w Stanach jako „americana”. Warto dodać, że chwilami KIK też lekko „zeppelinują” (np. w doskonałym „Don’t It Feel Good”), co tylko dodaje ich muzyce klasy. Kill It Kid brzmią bardzo stylowo, a wokalista Chris Turpin doskonale radzi sobie zarówno w ostrym rocku, jak i w balladach, takich jak „Hurts To Be Loved By You”. „You Owe Nothing” to najlepsza płyta w dorobku grupy, od początku do końca wypełniona rzetelnym, bardzo dobrze wymyślonym i wykonanym rockiem. Raczej nie dla smakoszy alternatywnych udziwnień.

Kill It Kid, You Owe Nothing, Sire

Ocena: 4,5/6

Polityka 5.2015 (2994) z dnia 27.01.2015; Afisz. Premiery; s. 67
Oryginalny tytuł tekstu: "Anglicy po amerykańsku"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Przejechała 1400 km, żeby wykonać legalną aborcję

Kiedyś byłam za PiS, uważałam, że pomaga rodzinom, a aborcja to morderstwo. Już tak nie sądzę – mówi Maria. W pięciu szpitalach odmówiono jej zabiegu przerwania ciąży.

Agata Szczerbiak
17.06.2020
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną