Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Muzyka

Problemy z płynnością

Recenzja płyty: Kanye West, „The Life of Pablo”

materiały prasowe
18 utworów, w większości dość krótkich, to feeria pomysłów brzmieniowych, gości i sampli, które West lubi wycinać z nagrań głośnych, znanych i ważnych.

Oczekiwania w stosunku do powstającej przez cztery lata płyty Kanye Westa windował sam autor. Komentował nagrania na bieżąco, zapowiadał, że to najlepszy album naszych czasów. W rzeczywistości „The Life of Pablo” pozostanie raczej płytą o najczęściej współcześnie zmienianym tytule (było kilka innych, roboczych) i dość mętnej koncepcji. Pod tytułowym Pablem podpisała się już z rozpędu rodzina Picassa, ale więcej przemawia za odniesieniami do Pablo Escobara, a sam autor mówi o nawiązaniu do postaci św. Pawła. 18 utworów, w większości dość krótkich, to feeria pomysłów brzmieniowych, gości i sampli, które West lubi wycinać z nagrań głośnych, znanych i ważnych. Razem sprawiają jednak wrażenie pewnego chaosu, brak ważnej dla hiphopowych płyt płynności opowieści, męczy też ciągłe natrętne manipulowanie partii wokalnych i krzykliwość brzmienia. Mimo to tę wywołującą dziś szerokie dyskusje płytę poznać należy. Dobrze wiedzą o tym marki korzystające z nazwiska Westa, w tym streamingowa firma Tidal, która dzięki umowie na wyłączność łapie na album nowych abonentów. Choć nie wydaje się to optymalnym zastosowaniem talentu i pozycji takiego człowieka.

Kanye West, The Life of Pablo, Def Jam

Polityka 9.2016 (3048) z dnia 23.02.2016; Afisz. Premiery; s. 71
Oryginalny tytuł tekstu: "Problemy z płynnością"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Rynek

Tadeusz Gołębiewski i hotelowa gigantomania

Właściciel największej polskiej sieci hoteli Tadeusz Gołębiewski do tej pory był witany przez władze lokalne z entuzjazmem i nadzieją. Teraz ściąga też kłopoty i podejrzenia. Jego gigantomania ma powody, ale i cenę.

Joanna Solska
23.07.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną