Muzyka

Czarownice z Nashville

Recenzja płyty: All Them Witches, „Sleeping Trough the War”

materiały prasowe
Niektórzy recenzenci, pisząc o nowej płycie ATW, sięgają porównaniami nawet do grupy Hawkwind, doszukując się „kosmicznego” pokrewieństwa między zespołami, które dzieli blisko pół wieku.

Przyjemnie jest obserwować zespół, który konsekwentnie rozwija się i z płyty na płytę podnosi jakość swojej propozycji artystycznej. Taką właśnie grupą jest pochodząca z Nashville formacja All Them Witches. Ich muzyka przysparza kłopotów miłośnikom etykietek. W próbach zwięzłego określenia twórczości ATW pojawiają się takie hasła, jak „alternatywa, psychodelia, indie, blues-rock, hard rock”, czyli w sumie „do wyboru do koloru”. Pytanie, czy prawdziwym miłośnikom rocka takie kategorie są potrzebne? Najistotniejszą jest proste „coś mi to robi” versus „jest mi to obojętne”. A utwory z czwartej studyjnej płyty zespołu „Sleeping Through the War” wciągają słuchacza mroczną, nieco transową atmosferą. Pozornie monotonne gitary nadają piosenkom nieco senny, ale podszyty nerwowością rytm, aby nagle wzburzyć ten spokój eksplozją dźwięków. Utwory rozwijają się niespiesznie, trwając po pięć, sześć minut, aż po zamykający całość, dziewięciominutowy, fascynujący „Internet”. Niektórzy recenzenci, pisząc o nowej płycie ATW, sięgają porównaniami nawet do grupy Hawkwind, doszukując się „kosmicznego” pokrewieństwa między zespołami, które dzieli blisko pół wieku.

All Them Witches, Sleeping Trough the War, New West

Polityka 12.2017 (3103) z dnia 21.03.2017; Afisz. Premiery; s. 81
Oryginalny tytuł tekstu: "Czarownice z Nashville"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną