Muzyka

Pieśni żałosne drżącym głosem

Recenzja płyty: Beth Gibbons, Polish National Radio Symphony Orchestra, Krzysztof Penderecki, „Henryk Górecki, Symphony of Sorrowful Songs”

materiały prasowe
Eksperyment, by do nagrania III Symfonii Henryka Mikołaja Góreckiego zaprosić solistkę triphopowego zespołu Portishead, był dalszym ciągiem wcześniejszych pomysłów Narodowego Instytutu Audiowizualnego, polegających na konfrontowaniu muzyki współczesnej z popularną.

Eksperyment, by do nagrania III Symfonii Henryka Mikołaja Góreckiego zaprosić solistkę triphopowego zespołu Portishead, był dalszym ciągiem wcześniejszych pomysłów Narodowego Instytutu Audiowizualnego, polegających na konfrontowaniu muzyki współczesnej z popularną. W tym projekcie wziął udział Krzysztof Penderecki (wcześniej zestawiany z inspirującym się nim Jonnym Greenwoodem), ale tym razem tylko jako dyrygent, prowadząc NOSPR w utworze swojego równolatka i kolegi. 

Beth Gibbons, Polish National Radio Symphony Orchestra, Krzysztof Penderecki, Henryk Górecki, Symphony of Sorrowful Songs, Domino

Polityka 13.2019 (3204) z dnia 26.03.2019; Afisz. Premiery; s. 75
Oryginalny tytuł tekstu: "Pieśni żałosne drżącym głosem"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Olimpiada inna niż wszystkie

Potwierdza się reguła: drugi tydzień olimpijskiej rywalizacji jest dla Polaków bardziej udany niż pierwszy. Ale wiele wskazuje na to, że do niedużej średniej jedenastu medali z poprzednich igrzysk tym razem nie dociągniemy.

Marcin Piątek
03.08.2021