Muzyka

Jaka grobla, taki młyn

Recenzja płyty: Lukas Nelson, „Turn Off the News, Build a Garden”

materiały prasowe
Dorastanie w cieniu sławnego ojca może być jednocześnie atutem i problemem, szczególnie jeśli wybiera się podobną drogę zawodową.

Dorastanie w cieniu sławnego ojca może być jednocześnie atutem i problemem, szczególnie jeśli wybiera się podobną drogę zawodową. Taki los dotknął Lukasa Nelsona, syna ikony amerykańskiej muzyki country, Williego Nelsona. Znane nazwisko może ułatwić debiut, ale w ślad za nim idą porównania i czasem nadmierne oczekiwania. Trzeba jednak przyznać, że Lukas bardzo sprawnie eksponuje własną niezależność i umiejętności. Dowodem jest jego najnowsza płyta „Turn Off the News, Build a Garden”. Już sam tytuł albumu („Nie słuchaj wiadomości, stwórz ogród”) daje pojęcie o życiowej filozofii Nelsona juniora. Jego muzyka, choć niepozbawiona elementów country, to raczej bardzo melodyjny pop rock, świetnie mieszczący się w bardzo pojemnej kategorii zwanej Americana.

Lukas Nelson, Turn Off the News, Build a Garden, Concord

Polityka 27.2019 (3217) z dnia 02.07.2019; Afisz. Premiery; s. 81
Oryginalny tytuł tekstu: "Jaka grobla, taki młyn"

Czytaj także

Społeczeństwo

Lekarka: Polska odwróciła się od pacjentek

„Osoby, które argumentują ten wyrok troską o życie i rodzinę, kradną czas kobietom. Decyzja trybunału sprawi, że te z nich, które chciały być matkami, nigdy nimi nie będą. A nas stawia w sytuacji nieetycznej” – mówi Kaja Filaczyńska, inicjatorka listu otwartego do TK, pod którym podpisało się niemal tysiąc lekarek i lekarzy.

Mateusz Witczak
23.10.2020