Muzyka

Oczarowanie

Recenzja płyty: Enchanted Hunters, „Dwunasty dom”

materiały prasowe
Nikogo już chyba nie dziwi rehabilitacja grupy Papa Dance jako polskiego przyczółku new romantic i sophisti-popu – melodyjnej muzyki lat 80., zwykle bazującej na brzmieniach syntezatorów, ale zarazem dalekiej od prymitywizmu w formie.

Nikogo już chyba nie dziwi rehabilitacja grupy Papa Dance jako polskiego przyczółku new romantic i sophisti-popu – melodyjnej muzyki lat 80., zwykle bazującej na brzmieniach syntezatorów, ale zarazem dalekiej od prymitywizmu w formie. Trójmiejski duet Enchanted Hunters na swojej drugiej płycie (po chwalonej „Peorii”) nawiązuje właśnie do tego okresu, przesuwając jednak akcenty ku bardziej złożonym harmoniom, większej wrażliwości i jeszcze bardziej wyrafinowanej, wciąż jednak bardzo chwytliwej stylistyce, spoglądając w stronę światów soulu i jazzu. 

Enchanted Hunters, Dwunasty dom, Latarnia

Polityka 46.2019 (3236) z dnia 12.11.2019; Afisz. Premiery; s. 79
Oryginalny tytuł tekstu: "Oczarowanie"

Czytaj także

Nauka

Blue monday. Dlaczego ten koncept nie ma sensu?

20 stycznia 2020 – w ten dzień wypada w tym roku tzw. blue monday, trzeci poniedziałek stycznia, zwany także „najbardziej depresyjnym dniem roku”. Termin zrobił zawrotną karierę w mediach, ale pojawia się też w publikacjach naukowych. Czy słusznie?

Marcin Nowak
20.01.2020