Muzyka

Świetna zabawa prosto z Tennessee

Dla miłośników bagiennego rocka.

Wychwalany przeze mnie Robert Randolph nie jest oczywiście jedynym muzykiem łączącym w swojej twórczości różne style muzyczne. Podejrzewam zresztą, że wielu muzyków specjalnie miesza gatunki, żeby utrudnić życie recenzentom i innym redaktorom, którzy chwilami nie nadążają z wymyślaniem kolejnych fachowych nazw i określeń. Ale i redaktorzy nie w ciemię są bici i tworzą nazewnictwo uniwersalne. Na przykład uniwersalne określenie „roots music” (beznadziejnie spolszczone na „muzykę korzenną” – korzenny zapach to mają pierniki) może dotyczyć wszystkiego, co zawiera elementy rock and rolla, rockabilly, bluesa, country i co tam jeszcze komu pasuje.

Ten przydługi wstęp jest po to, żeby nazwać muzykę na nowej płycie Th’ Legendary Shack Shakers muzyką „roots”. TLSS pochodzą z Nashville w stanie Tennessee, więc można w ich muzyce spodziewać się śladów country. Ale nie bójcie się miłośnicy bluesa, rocka i jego bagiennej odmiany! Nie zabraknie tu wam smakowitych kąsków. Shack Shakers pędzą ze swoją muzyką w zawrotnym tempie. I nie ma znaczenia, czy słyszymy gitary, harmonijkę ustną czy banjo – zabawa jest świetna.
 

Th’ Legendary Shack Shakers, Swampblood, Yep Rock 2007
 

   
 

Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Marcel Andino Velez o trudnej sztuce opieki nad niesamodzielnymi rodzicami

Marcel Andino Velez, założyciel opiekuńczej organizacji Młodszy Brat, o tym, dlaczego dom rodzinny jest ważny dla rodziców w jesieni życia i co należy wiedzieć, decydując się na opiekę nad nimi w domu.

Teresa Olszak
25.01.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną