Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Muzyka

Gwiazdy w Krakowie

Będą: Juliette Lewis, Bryan Ferry, Neneh Cherry i Mattafix.

Oto przybył nam jeszcze jeden festiwal muzyczny z gwiazdami światowego formatu. Tym razem w Krakowie. W długi weekend 2–4 maja odbędzie się pierwsza edycja Cracow Screen Festival.

Na dwóch plenerowych scenach na placu Szczepańskim i placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego zagrają i zaśpiewają Juliette Lewis (aktorka, grała m.in. w „Co gryzie Gilberta Grape’a”) ze swoim zespołem Juliette And The Licks, Bryan Ferry, Cirkus z Neneh Cherry, zespoły Underworld, The Raveonettes, Mattafix, Slut, Krakow – to z zagranicy. Spośród polskich wykonawców usłyszymy Pudelsów, Wilki, Cool Kids Of Death, Pustki, Muchy, Plotki, Paprika Korps, TSFV, Tomka Makowieckiego i Smolika.

Dobór artystów nie jest przypadkowy. Jak tłumaczy Maciej Pilarczyk, współorganizator imprezy, chodzi o to, by oferta była możliwie zróżnicowana, z pewną przewagą nowych brzmień i alternatywnego rocka, ale też, jak widać, nie zabraknie wykonawców popowych. To jest mniej więcej to, czego na co dzień słucha ta nieco bardziej niż przeciętnie wyrobiona muzycznie publiczność w Polsce, co jednak nie znajduje należytego odzwierciedlenia w mediach o największym zasięgu.

Reklama

Czytaj także

Świat

Gerhard Schröder, towarzysz Putina. Toksyczny związek na dobre i złe

Były kanclerz Gerhard Schröder, który wciąż nie wyrzekł się przyjaźni z gospodarzem Kremla, jest symbolem wszystkich niemieckich problemów z Rosją. Ale wcale nie najgorszym.

Marek Orzechowski
19.05.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną