Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Muzyka

Gwiazdy w Krakowie

Będą: Juliette Lewis, Bryan Ferry, Neneh Cherry i Mattafix.

Oto przybył nam jeszcze jeden festiwal muzyczny z gwiazdami światowego formatu. Tym razem w Krakowie. W długi weekend 2–4 maja odbędzie się pierwsza edycja Cracow Screen Festival.

Na dwóch plenerowych scenach na placu Szczepańskim i placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego zagrają i zaśpiewają Juliette Lewis (aktorka, grała m.in. w „Co gryzie Gilberta Grape’a”) ze swoim zespołem Juliette And The Licks, Bryan Ferry, Cirkus z Neneh Cherry, zespoły Underworld, The Raveonettes, Mattafix, Slut, Krakow – to z zagranicy. Spośród polskich wykonawców usłyszymy Pudelsów, Wilki, Cool Kids Of Death, Pustki, Muchy, Plotki, Paprika Korps, TSFV, Tomka Makowieckiego i Smolika.

Dobór artystów nie jest przypadkowy. Jak tłumaczy Maciej Pilarczyk, współorganizator imprezy, chodzi o to, by oferta była możliwie zróżnicowana, z pewną przewagą nowych brzmień i alternatywnego rocka, ale też, jak widać, nie zabraknie wykonawców popowych. To jest mniej więcej to, czego na co dzień słucha ta nieco bardziej niż przeciętnie wyrobiona muzycznie publiczność w Polsce, co jednak nie znajduje należytego odzwierciedlenia w mediach o największym zasięgu.

Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Łomot, wrzaski i deskorolkowcy. Czasem pijani. Hałas może zrujnować życie

Hałas z plenerowych obiektów sportowych może zrujnować życie ludzi mieszkających obok. Sprawom sądowym, kończącym się likwidacją boiska czy skateparku, mogłaby zapobiec wcześniejsza analiza akustyczna planowanych inwestycji.

Agnieszka Kantaruk
23.04.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną