Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Muzyka

Didżeje we Wsi Warszawa

Elektronika i folk.

Album „Wymixowanie” Kapeli ze Wsi Warszawa ukazał się równocześnie w Polsce i w Niemczech, i w zasadzie nie ma się co dziwić, bo zdarza się to nie po raz pierwszy, a produkcje tego zespołu od paru dobrych lat są prawdziwym towarem eksportowym. Tym razem jednak etno połączyło się z elektro, a tradycyjnym instrumentom jak fidel płocka, lira korbowa czy baraban towarzyszą miksy didżejskie i to nie byle jakie. W nagraniu wzięli bowiem udział m.in. Brytyjczycy z Zion Train i Trans-Global Underground, Francuzi – DJ ClicK i Recycler, Louis Becket oraz rodzima reprezentacja muzyki klubowej.

Słychać tu nie tylko zresztą klubową elektronikę, ale też jamajskie reggae i folk przypominający dokonania Manu Chao, nad wszystkim zaś unosi się polska nuta ludowa podkreślana znakomitymi wokalami Mai Kleszcz, Magdaleny Sobczak-Kotnarowskiej i Sylwii Świątkowskiej. Oto najlepszy dowód, że Kapela nie zamyka się w getcie swojskości, a jednocześnie nader skutecznie ową polską swojskość promuje.
 

Kapela ze Wsi Warszawa, Wymixowanie, Kayax
 

 

Reklama

Czytaj także

Kultura

Sto najodważniejszych polskich piosenek. Nie zawsze chodzi o tekst

Co się stało z odwagą twórców piosenek? I czy oznacza ona dziś to samo co przed laty? Zmianę pomaga prześledzić nowe wydawnictwo poświęcone polskiej muzyce ostatnich dekad.

Mirosław Pęczak
16.08.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną