Muzyka

Didżeje we Wsi Warszawa

Elektronika i folk.

Album „Wymixowanie” Kapeli ze Wsi Warszawa ukazał się równocześnie w Polsce i w Niemczech, i w zasadzie nie ma się co dziwić, bo zdarza się to nie po raz pierwszy, a produkcje tego zespołu od paru dobrych lat są prawdziwym towarem eksportowym. Tym razem jednak etno połączyło się z elektro, a tradycyjnym instrumentom jak fidel płocka, lira korbowa czy baraban towarzyszą miksy didżejskie i to nie byle jakie. W nagraniu wzięli bowiem udział m.in. Brytyjczycy z Zion Train i Trans-Global Underground, Francuzi – DJ ClicK i Recycler, Louis Becket oraz rodzima reprezentacja muzyki klubowej.

Słychać tu nie tylko zresztą klubową elektronikę, ale też jamajskie reggae i folk przypominający dokonania Manu Chao, nad wszystkim zaś unosi się polska nuta ludowa podkreślana znakomitymi wokalami Mai Kleszcz, Magdaleny Sobczak-Kotnarowskiej i Sylwii Świątkowskiej. Oto najlepszy dowód, że Kapela nie zamyka się w getcie swojskości, a jednocześnie nader skutecznie ową polską swojskość promuje.
 

Kapela ze Wsi Warszawa, Wymixowanie, Kayax
 

 

Reklama

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną