Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Muzyka

Festwiale muzyczne

Festiwal Muzyki Dawnej, Jarosław Festiwal Muzyki Dawnej, Jarosław
Dla pianofanów, miłośników baroku i innych.

Dla pianofanów: Chopin i jego Europa
15–31 sierpnia, Warszawa.

Jak u Hitchcocka, od trzęsienia ziemi (Ivo Pogorelić, po raz pierwszy od lat – z Chopinem) napięcie będzie rosło. Niektóre nazwiska: Dina Yoffe, Grigorij Sokołow, Nikolaj Demidenko, Aleksiej Lubimow, Sergio Tiempo, Kristian Bezuidenhout, Janusz Olejniczak, a z dyrygentów Frans Brüggen, Jacek Kaspszyk, Antoni Wit.

Informacje: www.nifc.pl

***

Dla wszystkich: Muzyka w starym Krakowie
15–31 sierpnia, Kraków.

Dobra muzyka w pięknych wnętrzach. Repertuar – uniwersalny, od renesansu po XX w. Wśród grona artystów: Dmitri Sitkowiecki, Emma Kirkby, Daniel Stabrawa, Paul Esswood, Aleksandra Kurzak, Grigory Sokolov, Roby Lakatos, zespoły wokalne The Chanticleer, lwowska Trembita i bułgarski Madrigal.

Informacje: www.capellacracoviensis.pl

***

Dla miłośników baroku: Muzyka w Raju
16–24 sierpnia, Gościkowo-Paradyż.

Zespół Arte dei Suonatori zaprasza tam swoich muzycznych przyjaciół, m.in. Marię Sanner, Bolette Roed, Alexisa Kossenkę, Allana Rasmussena, Michała Gondko. Po raz pierwszy pojawi się muzyka średniowiecza w wykonaniu zespołów La Morra (Szwajcaria) i Ars Choralis Coeln (Niemcy).

Informacje: www.muzykawraju.pl

***

Dla poszukujących: Pieśń Naszych Korzeni
17–24 sierpnia, Jarosław.

Muzyka tradycyjna i dawna, religijna i świecka – to główny nurt tutejszych poszukiwań. W tym roku przyjadą wykonawcy z Grecji (Ross Daly Quartet), USA (Tim Eriksen), Włoch (Confraternità di Sessa Aurunca) i Iranu (Bahram Sarang&Chakad), ale i Polski (Kapela Brodow). Będą też zespoły Ars Cantus (Polska) i Tasto Solo (Hiszpania) oraz, z wieczorem dawnego tańca, Cracovia Danza.

Informacje: www.festiwal.jaroslaw.pl

Reklama

Czytaj także

null
Kraj

Po co przyjechał do Polski szef największej firmy zbrojeniowej świata? I co w Warszawie usłyszał?

Kiedy szef Lockheeda odwiedza jakiś kraj, pojawiają się elektryzujące pogłoski, plotki i podejrzenia. Np. o kolejnych zamówieniach F-35. Trzeba pamiętać, że taka wizyta to dyplomacja biznesowa, a nie obwoźny handel. A poza tym – kto wie, czy ważniejsza od lotnictwa nie jest tu artyleria rakietowa.

Marek Świerczyński, Polityka Insight
15.02.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną