Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Muzyka

Bardzo dobra witryna Alvina

Recenzja płyty: Dave Alvin, "The Best of the Hightone Records"

Osiemnaście świetnych kawałków

Wydawnictwa typu „best of” są wymyślone dla dwóch typów odbiorców. Pierwszy i najpowszechniejszy typ to taki, który nie wdając się w analizę dorobku danego podmiotu wykonawczego ufa, że autor kompilacji wiedział, co robi, i zebrał na płycie samą śmietankę tego co najlepsze. Drugi typ odbiorcy to tak zwany sucker, czyli naiwniak, który od dawna ma już w domu wszystkie konieczne płyty artysty, ale kupuje „best of”, ponieważ może tam znaleźć dodatkową marchewkę w postaci niepublikowanego wcześniej utworu bądź czegoś w wersji koncertowej bądź zremasterowanej. Piszący te słowa jest przedstawicielem grupy drugiej, ale zachwala płytę Dave’a Alvina grupie pierwszej.

Alvin, niegdyś podpora znakomitego zespołu The Blasters, dwadzieścia lat temu rozpoczął karierę solową kontynuując swoje zainteresowanie roots rocka ze wszystkimi jego istotnymi składnikami takimi jak country, blues, rock and roll i co tam jeszcze. Dużą część solowego dorobku Alvina opublikowała w latach 1991–2002 amerykańska wytwórnia Hightone i właśnie z jej katalogu pochodzi niniejszy wybór. Nieznający Alvina znajdą tu osiemnaście świetnych kawałków, w tym trzy dotąd niepublikowane (welcome, suckers!), dzięki którym, być może, sięgną do innych płyt artysty. A naprawdę warto.

Dave Alvin, The Best of the Hightone Records, Shout Factory 2008 

  

Reklama

Czytaj także

null
Kraj

Robert Biedroń i Krzysztof Śmiszek: duet lewicy na eksport? Aż tak różowo nie jest

Grający teraz głównie na siebie i swego partnera Robert Biedroń coraz bardziej ciąży swojej formacji. I choć na lewicy mówi się o kolejnym projekcie zjednoczeniowym, stanie się to zapewne bez Biedronia i Śmiszka, którzy ponoć mają inne plany na życie.

Rafał Kalukin
17.05.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną