Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Muzyka

Co z tym U2?

Recenzja płyty: U2, "No Line On The Horizon"

Przestawili się na nieco lżejsze granie

Jeszcze zanim najnowsza płyta U2 trafiła do polskich sklepów, opinie rodzimej krytyki na jej temat podzieliły się na dwa skrajnie różne segmenty. Jedni z entuzjazmem powitali arcydzieło, drudzy uznali „No Line On The Horizon” za totalną porażkę. Świadczy to głównie o tym, że irlandzki zespół wciąż budzi wielkie emocje, a co do płyty – być może nie jest najlepsza na tle całego dorobku U2, ale nie jest też dowodem klęski.

Bono i koledzy przestawili się na nieco lżejsze granie, co jednak nie znaczy, że stali się nagle wyznawcami popowej dyskoteki. Mamy tu raczej do czynienia z powrotem do klarownego idiomu rocka z gitarowymi solówkami, głos Bono nadal jest mocny, no i dochodzą jeszcze partie chóralne, czego wcześniej w dokonaniach U2 nie było w nadmiarze. Estetyka tego albumu rozpina się między ostrą rockową energią a balladą z lekką przewagą refleksyjności, ale to bardziej plus niż minus. Sceptykom radzimy uważniej słuchać – naprawdę warto.

Polityka 11.2009 (2696) z dnia 14.03.2009; Kultura; s. 63
Oryginalny tytuł tekstu: "Co z tym U2?"
Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Psychologowie są dziś wszędzie i zajmują się wszystkim. Czy słusznie? I kto się zajmie nimi?

Transport, policja, szpitale, marketing, reklama, sądownictwo, media, polityka, a wkrótce każda polska szkoła – gdzie się obejrzeć, tam psycholog. Czy współczesna wiedza psychologiczna pozwala im brać na swoje barki aż takie obciążenia?

Ewa Wilk
25.02.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną