Paszporty POLITYKI

Très.b

Muzyka popularna 2012. Nominowane Très.b

très.b très.b Monika Baran/EMI MUSIC / materiały prasowe
Za to, że zespół świetnie łączy melodyjność i nastrój z energią i precyzją. Za inteligentną muzykę pop - gawędziarską, intymną, skromną, która wypełnia lukę na naszej scenie indie rockowej.
Okładka płyty „The other hand”materiały prasowe Okładka płyty „The other hand”

wideo

Teledysk do „Let It Shine”

Powstały w 2005 r., zespół uprawiający muzykę utożsamianą z niezależną sceną rockową. Tworzy go trójka artystów: pochodzący z Holandii gitarzysta Olivier Heim, duński perkusista Thomas Pettit i polska wokalistka oraz basistka Misia Furtak. Wydali dwie płyty: „The Other Hand” i „40 Winks of Courage”. Tę ostatnią w 2012 r. Warto podkreślić, że muzyka très.b dobrze wypada nie tylko na nagraniach studyjnych, ale też – i kto wie, czy nawet nie ciekawiej – na koncertach, na których największe wrażenie robi obdarzona znakomitym głosem wokalistka.

*

Nominujący o très.b

To podobno ciągle jest zespół alternatywny. Dla mnie to inteligentna muzyka pop. Gawędziarska, intymna, skromna.

Kuba Wojewódzki

Très.b świetnie łączy melodyjność i nastrój z energią i precyzją. Największym atutem zespołu jest oczywiście Misia Furtak, autorka i kompozytorka piosenek, no i przede wszystkim wielce utalen­towana wokalistka.

Marek Sierocki

Od momentu otrzymania w 2011 r. Fryderyka za debiut fonograficzny grupa très.b z Misią Furtak wypełnia lukę na scenie indie rockowej, łącząc niezależność z dobrze pojętą przebojowością. Delikatność i siła, wydawałoby się, nie dają się połączyć. très.b pokazało, że to możliwe.

Jacek Cieślak

POWRÓT: Serwis Paszporty POLITYKI 2012

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Kultura

Jerzy Stuhr (1947–2024). Półśrodki go nie interesowały

Wielcy artyści pozostawiają po sobie legendę. Jerzy Stuhr zostawił ich kilka: inteligenta, moralisty, nauczyciela i mistrza rozrywki.

Janusz Wróblewski
16.07.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną