Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Paszporty POLITYKI

Marcin Masecki

Muzyka popularna: Marcin Masecki

Leszek Zych / Polityka
Nagroda za sprawne i konsekwentne poruszanie się własną ścieżką między gatunkami.

Paszport POLITYKI w kategorii „Muzyka popularna” otrzymał Marcin Masecki – za sprawne i konsekwentne poruszanie się własną ścieżką między gatunkami, za zacieranie podziałów pomiędzy sceną filharmoniczną a klubową, za zmierzenie się z naszą tradycyjną formą na płycie „Polonezy” w sposób jak zawsze lekki i przewrotny.

Urodził się w 1982 r. w Warszawie. Wcześnie zaczął się kształcić muzycznie, w wieku 15 lat grywał już z najlepszymi jazzmanami w kraju, studiował w prestiżowym Berklee College of Music w Bostonie. Regularnie nagrywa albumy solowe, prowadzi jazzową formację Profesjonalizm, gra w zespole Paristetris, którego wokalistką jest jego żona Candelaria Saenz Valiente. Stoi na czele Warszawskiej Orkiestry Rozrywkowej. Jednocześnie stale grywa utwory z repertuaru muzyki poważnej, ostatnio Bacha i Scarlattiego, często w swoich bardzo wyrazistych interpretacjach lub dekonstrukcjach.

Wraz z 9-osobowym zespołem opublikował w ubiegłym roku album „Polonezy”, odnoszący się przewrotnie do tradycji tytułowej formy muzycznej.

Wszyscy nominowani w tej kategorii: Marcin Masecki, Dawid Podsiadło, Kuba Ziołek

Polityka 3.2014 (2941) z dnia 14.01.2014; Paszporty POLITYKI 2013; s. 72
Oryginalny tytuł tekstu: "Marcin Masecki"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Pusty Kościół. To już jest krach

Ks. prof. Andrzej Kobyliński o problemie pedofilii i innych grzechach polskiego Kościoła, kryzysie powołań oraz galopującej laicyzacji młodych.

Joanna Podgórska
04.03.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną