Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Paszporty POLITYKI

Pablopavo

Muzyka popularna: Pablopavo

Leszek Zych / Polityka
Nagroda za piosenki łączące podwórkową lokalność ze światowością brzmienia i poetycką głębią.

Paszport POLITYKI otrzymał Pablopavo za piosenki łączące podwórkową lokalność ze światowością brzmienia i poetycką głębią, za odtwarzanie w muzyce obyczajowego kolorytu Warszawy, jej krajobrazu społecznego i charakteru tego miasta.

Urodzony w 1978 r. w Warszawie, karierę muzyczną zaczął 14 lat temu w zespole Saduba, w 2002 r. był współzałożycielem Zjednoczenia Sound System, tria specjalizującego się w muzyce jamajskiej, a od 2003 r. jest wokalistą warszawskiego zespołu reggae Vavamuffin. Jest wokalistą, instrumentalistą, kompozytorem i autorem tekstów. Od sześciu lat nagrywa pod szyldem Pablopavo i Ludziki piosenki o obyczajowym kolorycie Warszawy. Po płycie „Telehon” (2009 r.) ukazały się jeszcze albumy „10 piosenek” (2011 r.) i „Polor” (2014 r.).

Ponadto ma w swoim dorobku płytę „Głodne Kawałki”, nagraną wspólnie z Rafałem „Praczasem” Kołacińskim, zaś w 2014 r. ukazał się jeszcze jego solowy album „Tylko” – surowy, ze skromnym instrumentarium, ale tym lepiej eksponujący teksty, które znów przypominają o ponadczasowości tradycji Stanisława Grzesiuka i Marka Nowakowskiego.

Wszyscy nominowani w tej kategorii: Michał Biela, Pablopavo, Wacław Zimpel

Polityka 3.2015 (2992) z dnia 13.01.2015; Paszporty Polityki; s. 77
Oryginalny tytuł tekstu: "Pablopavo"
Reklama

Czytaj także

null
Historia

Dlaczego tak późno? Marian Turski w 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim

Powstanie w warszawskim getcie wybuchło dopiero wtedy, kiedy większość blisko półmilionowego żydowskiego miasta już nie żyła, została zgładzona.

Marian Turski
19.04.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną