Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Paszporty POLITYKI

Grzegorz Jarzyna

Teatr: Grzegorz Jarzyna

Jacek Domiński/Reporter / EAST NEWS
Nagroda za błyskotliwe przedstawienia, z których każde staje się głośnym wydarzeniem artystycznym.

Grzegorz Jarzyna jest reżyserem teatralnym i telewizyjnym. Urodził się w 1968 r. w Chorzowie. Studiował filozofię na krakowskim UJ. Podjął również – i nie ukończył – studia na tamtejszej Papieskiej Akademii Teologicznej oraz, nieco później, na Wydziale Reżyserii Dramatu w PWST.

W 1997 r. roku debiutował reżyserią „Bzika tropikalnego” według Stanisława Witkiewicza w warszawskim Teatrze Rozmaitości. Przedstawienie to w ciągu kilku tygodni stało się teatralnym przebojem Warszawy. Od 1998 r. Grzegorz Jarzyna pełni funkcję dyrektora artystycznego w Teatrze Rozmaitości w Warszawie.

Stara się unikać szufladkowania, dlatego wciąż zmienia pseudonimy, stylistykę spektakli, a nawet „teatralną” płeć („Magnetyzm serca” wyreżyserował jako kobieta – Sylvia Torsh). Bywa Sylvią Torsh, Horstem Leszczukiem, Horstem d'Albertisem, występuje jako Das Gemüse, Brokenhorst, Mikołaj Warianow. W Poznaniu – jako „+”. Jego nowy pseudonim zawsze wzbudza mnóstwo emocji, zarówno wśród widzów, jak i kolegów po fachu.

Paszport POLITYKI Grzegorz Jarzyna otrzymał za odwagę i inwencję w poszukiwaniu nowych środków wyrazu w teatrze, za błyskotliwe przedstawienia, z których każde staje się głośnym wydarzeniem artystycznym.

Reklama

Czytaj także

Fotoreportaże

Legendarny Boeing 747 przechodzi do historii

Po ponad półwieczu dominacji na niebie do historii przechodzi Boeing 747, Jumbo Jet. Samolot, który zmienił lotnictwo cywilne. I świat.

Olaf Szewczyk
21.03.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną