Dokument bez tytułu
Paszporty POLITYKI

Myslovitz

Muzyka: Myslovitz

mat. pr.
Nagroda za oryginalne teksty piosenek o niepokojach czasów popkultury.

Myslovitz, czyli zespół rockowy z Mysłowic, któremu lideruje Artur Rojek. W 1994 r. zespół wygrał prestiżową wówczas Mokotowską Jesień Muzyczną. Główną nagrodą była sesja w profesjonalnym studiu oraz kontrakt płytowy. Kilka miesięcy później zespół podpisał kontrakt z wytwórnią MJM na wydanie trzech płyt. Pierwsza płyta zespołu Myslovitz zatytułowana „Myslovitz” ukazała się w 1995 r. i była promowana singlem o tym samym tytule.

Druga płyta „Sun Machine” ukazała się w 1996 r. Grupa stała się uznaną marką na polskim rynku muzycznym. Po sukcesie drugiej płyty muzycy spokojnie zaczęli przygotowywać materiał na kolejną.

W październiku 1997 r. ukazał się album „Z rozmyślań przy śniadaniu”. Płyta, jak twierdzą krytycy, jest najbardziej dojrzała nie tylko muzycznie, ale i pod względem zamieszczonych na niej tekstów. We wrześniu 1999 r. grupa świętowała 5-lecie istnienia.

Jeszcze jesienią tego samego roku ukazała się czwarta płyta zespołu „Miłość w czasach popkultury”. Płytę promował singiel „Długość dźwięku samotności” (za teledysk do tego utworu Wojciech Biedroń został nagrodzony na Yach Film Festival). Do maja 2002 r. „Miłość w czasach popkultury” rozeszła się w ponad 150 tys. egzemplarzy i uzyskała status platynowej.

Paszport POLITYKI grupa Myslovitz otrzymała za oryginalne teksty piosenek o niepokojach czasów popkultury, za opisanie rzeczywistości każdych Mysłowic w Polsce.

Reklama

Czytaj także

null
Sport

Kryzys Igi: jak głęboki? Wersje zdarzeń są dwie. Po długiej przerwie Polka wraca na kort

Iga Świątek wraca na korty po dwumiesięcznym niebycie na prestiżowy turniej mistrzyń. Towarzyszy jej nowy belgijski trener, lecz przede wszystkim pytania: co się stało i jak ta nieobecność z własnego wyboru jej się przysłużyła?

Marcin Piątek
02.11.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną