Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Paszporty POLITYKI

Myslovitz

Muzyka: Myslovitz

mat. pr.
Nagroda za oryginalne teksty piosenek o niepokojach czasów popkultury.

Myslovitz, czyli zespół rockowy z Mysłowic, któremu lideruje Artur Rojek. W 1994 r. zespół wygrał prestiżową wówczas Mokotowską Jesień Muzyczną. Główną nagrodą była sesja w profesjonalnym studiu oraz kontrakt płytowy. Kilka miesięcy później zespół podpisał kontrakt z wytwórnią MJM na wydanie trzech płyt. Pierwsza płyta zespołu Myslovitz zatytułowana „Myslovitz” ukazała się w 1995 r. i była promowana singlem o tym samym tytule.

Druga płyta „Sun Machine” ukazała się w 1996 r. Grupa stała się uznaną marką na polskim rynku muzycznym. Po sukcesie drugiej płyty muzycy spokojnie zaczęli przygotowywać materiał na kolejną.

W październiku 1997 r. ukazał się album „Z rozmyślań przy śniadaniu”. Płyta, jak twierdzą krytycy, jest najbardziej dojrzała nie tylko muzycznie, ale i pod względem zamieszczonych na niej tekstów. We wrześniu 1999 r. grupa świętowała 5-lecie istnienia.

Jeszcze jesienią tego samego roku ukazała się czwarta płyta zespołu „Miłość w czasach popkultury”. Płytę promował singiel „Długość dźwięku samotności” (za teledysk do tego utworu Wojciech Biedroń został nagrodzony na Yach Film Festival). Do maja 2002 r. „Miłość w czasach popkultury” rozeszła się w ponad 150 tys. egzemplarzy i uzyskała status platynowej.

Paszport POLITYKI grupa Myslovitz otrzymała za oryginalne teksty piosenek o niepokojach czasów popkultury, za opisanie rzeczywistości każdych Mysłowic w Polsce.

Reklama

Czytaj także

null
Fotoreportaże

Richard Serra: mistrz wielkiego formatu. Przegląd kultowych rzeźb

Richard Serra zmarł 26 marca. Świat stracił jednego z najważniejszych twórców rzeźby. Imponujące realizacje w przestrzeni publicznej jednak pozostaną.

Aleksander Świeszewski
13.04.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną