Paszporty POLITYKI

Marta Górnicka

Marta Górnicka laureatką Paszportów POLITYKI w kategorii Teatr

Marta Górnicka Marta Górnicka Leszek Zych / Polityka
Za współczesną koncepcję chóru antycznego jako wehikułu przemiany artystycznej i społecznej. Za realizowane także poza Polską spektakle, w których stają na jednej scenie ludzie różnych płci, profesji i poglądów.
Polityka
materiały prasowe

Paszport POLITYKI otrzymała MARTA GÓRNICKA

Marta Górnicka (ur. w 1975 r. we Włocławku) – reżyserka teatralna, twórczyni i dyrygentka teatru chórowego – współczesnej koncepcji antycznego chóru. Jej pokazywane w kraju i na świecie chóralne spektakle, wykorzystujące rozmaite techniki wokalne, powstające z udziałem wykonawców-amatorów, są silnie polityczne i mierzą się z gorącymi tematami. Mówią o kobietach i Kościele, o nacjonalizmie i rosnącej nienawiści do „obcych”. W realizowanej od maja 2016 r. „Konstytucji na chór Polaków” naszą ustawę zasadniczą wspólnie czytali m.in. aktorzy warszawskiego Nowego Teatru, artyści z zespołem Downa i kibice Legii Warszawa. A przed berlińską Bramą Brandenburską z okazji święta zjednoczenia Niemiec Górnicka wystawiła spektakl chóralnego czytania niemieckiej konstytucji.

***

Nominacje
Marta Górnicka
Anna Karasińska
Weronika Szczawińska

Reklama

Czytaj także

Ludzie i style

Tabletka na HIV przyczyni się do ograniczenia nowych zakażeń?

Osobom prowadzącym ryzykowne życie seksualne marzenie o szczepionce na AIDS zastąpiła praktyka regularnego przyjmowania tabletki.

Paweł Walewski
25.06.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną