Seriale

Szpiedzy tacy jak my

Recenzja serialu: „Podwójna gra (False Flag)”

Fox / materiały prasowe
Izraelski ośmioodcinkowy thriller szpiegowski zainspirowany zorganizowanym przez Mosad zamachem na lidera Hamasu zaczyna się świetnie.

Izraelski ośmioodcinkowy thriller szpiegowski zainspirowany zorganizowanym przez Mosad zamachem na lidera Hamasu zaczyna się świetnie. Oto piątka zwykłych Izraelczyków dowiaduje się pewnego dnia z mediów, że brała udział w porwaniu... irańskiego ministra obrony z hotelu w Moskwie. Rosjanie publikują zapisy z hotelowego monitoringu i skany paszportów „porywaczy”. Wszyscy twierdzą, że są niewinni, ale bliscy patrzą na nich podejrzliwie, a znajomi widzą w nich agentów Mosadu, z tym że Mosad nic o akcji nie wie. Gdy rusza śledztwo, okazuje się, rzecz jasna, że niewinni coś jednak na sumieniu mają, a prawda jest tak złożona jak izraelska rzeczywistość. Ta ostatnia, świetnie pokazana, jest niewątpliwym atutem serialu, podobnie jak bohaterowie.

Podwójna gra (False Flag), FOX, czwartki, godz. 22.00

Polityka 32.2017 (3122) z dnia 08.08.2017; Afisz. Premiery; s. 65
Oryginalny tytuł tekstu: "Szpiedzy tacy jak my"

Czytaj także

Społeczeństwo

Wojna państwa Marcinkiewiczów

Historia Izabeli i Kazimierza Marcinkiewiczów toczy się jak wieloodcinkowy serial. Ale to, co długo było celebrycką, plotkarską farsą, w najnowszych odsłonach nabiera cech greckiej tragedii. Spór byłego premiera z byłą żoną to przypadek rozwodu publicznego, z wykorzystaniem mediów oraz nowych instytucji prawnych.

Martyna Bunda
06.08.2019