Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Teatr

Boska na żywo

Po latach Teatr Telewizji wraca na żywo!

Krystyna Janda i Maciej Stuhr, czyli diva operowa i jej akompaniator Krystyna Janda i Maciej Stuhr, czyli diva operowa i jej akompaniator Robert Jaworski / TVP
Teatr Telewizji powraca do tradycji transmisji na żywo. Cykl inauguruje „Boska!” Petera Quiltera, w reż. Andrzej Domalika.

Hit warszawskiego Teatru Polonia (czwarty sezon przy kompletach na widowni), świetna komedia z Krystyną Jandą w swojej popisowej (obok Shirley Valentine) roli. Tytułowa Boska to Florence Foster Jenkins – postać autentyczna, najgorsza śpiewaczka operowa świata, osoba pozbawiona talentu, ale zupełnie tego faktu nie przyjmująca do wiadomości, do tego uparta i na tyle bogata, by nagrywać i organizować sobie recitale. I w końcu uzyskać status postaci kultowej.

Janda gra swoją bohaterkę z lekkim dystansem, ale też z wielką czułością, jakby przeglądała się w niej jak w krzywym zwierciadle. Jest przecież aktorką tyleż uwielbianą przez widzów – kultową, co nie zawsze docenianą przez krytykę. No i podobnie jak bohaterka spełniła swoje marzenie wbrew przeciwnościom losu – w końcu gra Madame Jenkins we własnym teatrze. Partnerują jej: Krystyna Tkacz, Maciej Stuhr i Wiktor Zborowski. Podczas transmisji kamera będzie towarzyszyć aktorom także podczas przygotowań do ról w garderobach.

Peter Quilter, Boska!, reż. Andrzej Domalik, transmisja spektaklu Teatru Polonia w Warszawie w Teatrze Telewizji, TVP1, 24 października, godz. 20.30

Polityka 43.2011 (2830) z dnia 19.10.2011; Afisz. Premiery; s. 83
Oryginalny tytuł tekstu: "Boska na żywo"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Niezbędnik

Prawda według filozofów

Prawda jest cechą zdania. Po prostu. Jej przeciwieństwem jest fałsz. Zdanie może być prawdziwe, fałszywe albo nie wiadomo jakie. Tylko jak to stwierdzić? Dzięki czemu mamy pewność, że o jednych zdaniach daje się powiedzieć, że są prawdziwe lub fałszywe, a o innych nie?

Magdalena Środa
04.04.2017
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną