Teatr

Pięć mrugnięć kobry

Teatr Sensacji „Kobra”

„Amerykańska guma do żucia Pinky” Jerzego Janickiego w reż. Józefa Słotwińskiego. „Amerykańska guma do żucia Pinky” Jerzego Janickiego w reż. Józefa Słotwińskiego. Z.Januszewski / PAT

TVP Kultura, jak przed rokiem, znów postanowiła latem zagrać na sentymencie tysięcy Polaków do spektakli z kobrą w czołówce. Teatr Sensacji „Kobra”, nadawany w czwartkowe wieczory po „Dzienniku” od lat 50. do końca PRL, w swoich najlepszych momentach wyludniał ulice. Rodzima, tańsza wersja niedostępnych zachodnich seriali sensacyjnych bawiła zagadkami kryminalnymi, które z wirtuozerią i charmem rozwiązywali Sherlockowie Holmesowie w mundurach Milicji Obywatelskiej (grani przez czołowych aktorów swoich czasów). (...)

 

Teatr Sensacji „Kobra”, lipcowe czwartki, start 3 lipca, godz. 21.15, TVP Kultura

Polityka 27.2014 (2965) z dnia 01.07.2014; Afisz. Premiery; s. 71
Oryginalny tytuł tekstu: "Pięć mrugnięć kobry"
Reklama

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021