A.K.
A.K.
Były kanclerz Gerhard Schröder, który wciąż nie wyrzekł się przyjaźni z gospodarzem Kremla, jest symbolem wszystkich niemieckich problemów z Rosją. Ale wcale nie najgorszym.
Część 30-latków najpewniej zrezygnuje z dzieci, uznając, że lepiej nie ryzykować i nie ponosić osobistych kosztów w przypadku choroby swojej czy dziecka. Przyszłość dla młodych jest coraz bardziej niepewna – mówi prof. Irena E. Kotowska, demografka z SGH.
Artur Balazs, były trzykrotny minister, w tym rolnictwa, a także rolnik produkujący na rynek, mówi o tym, jak zatrzymać szalony wzrost cen żywności.
Sergei Guriev, profesor ekonomii, były doradca prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa i były główny ekonomista EBOiR, o tym, co może czekać Putina i Rosję pod jego dyktatorskimi rządami.
Prawda jest cechą zdania. Po prostu. Jej przeciwieństwem jest fałsz. Zdanie może być prawdziwe, fałszywe albo nie wiadomo jakie. Tylko jak to stwierdzić? Dzięki czemu mamy pewność, że o jednych zdaniach daje się powiedzieć, że są prawdziwe lub fałszywe, a o innych nie?
Wojna poddusiła parlamentarną opozycję – przynajmniej na początku, gdy działał efekt flagi, a komentatorzy alergicznie reagowali na krytykę władzy. Na pierwszy plan wysunęli się samorządowcy, bo to na ich barkach spoczął trud opieki nad uchodźcami. Tym sposobem Rafał Trzaskowski wszedł w paradę Donaldowi Tuskowi.
Papież Franciszek wprowadził pół świata w osłupienie swoimi komentarzami na temat wojny w Ukrainie. Kręci, lawiruje i nie chce wprost nazwać najeźdźców – najeźdźcami, a ofiar – ofiarami agresora. Trudno też pojąć, czemu Franciszek chce jechać do Moskwy, do której i tak go nie zapraszają, i rozmawiać z Putinem. Bo tylko on ma klucze do bram pokoju?
Prof. Michał Kosiński o tym, co i jak komputerowe algorytmy mogą odczytać z dowolnego zdjęcia portretowego.
Niezależnie od tego, czy Johnny Depp wygra proces o zniesławienie wytoczony swojej byłej żonie Amber Heard, ich sądowy spór zmieni postrzeganie przemocy w związkach.
Rozmowa z dr. hab. Marcinem Rzeszutkiem, psychologiem, o tym, jak żyć i pracować mimo stresów związanych z covidem oraz wojną.
Oto opowieść o tym, jak Niemcy i Polacy zbudowali sobie nad Odrą wspólną ojczyznę: Słubfurt.
Turcja ze swoją upadającą walutą i szalejącą inflacją stoi u bram gigantycznego kryzysu. Recep Tayyip Erdoğan, który jest ojcem tureckiego sukcesu gospodarczego, może się okazać jego grabarzem.
Polscy imigranci w rozwijającym się Chicago byli na samym dnie wielonarodowego tygla.