Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Teatr

Warszawska noc teatrów

Koncerty na dwóch scenach i Noc Teatrów Enter.

Warszawa stawia pierwszy krok w kierunku zdobycia tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Świadkiem tego historycznego wydarzenia może być każdy, kto pojawi się w stolicy 6 września i weźmie udział w Orange Warsaw Festival, na który złożą się koncerty na dwóch scenach oraz Noc Teatrów Enter. Ta ostatnia jest dowodem na boom w warszawskim offie, czyli prężny rozwój niezależnych scen stolicy.

W nie do końca typowych dla teatru przestrzeniach, m.in. na Dworcu Centralnym i pl. Konstytucji, swoje hity zaprezentuje sześć scen. Polonia zagra plenerowe przeboje „Lament” Krzysztofa Bizio i „Starość jest piękna” Esther Villar oraz monodram Krystyny Jandy „Ucho, gardło, nóż”. Montownia pokaże „Kamienie w kieszeniach”. Studio Teatralne Koło przypomni słodko-gorzką „Taksówkę” i recital Anny Sroki.

Teatr Wytwórnia zaprezentuje produkcje taneczno-ruchowe: „Topinambur” (grupy Bretoncafe) i „Suffocation. Duszność” (grupy EQUALDOUBT). Teatr Konsekwentny wróci do swoich sztandarowych produkcji – „Wyroku śmierci na konia faraona” Jerzego Janickiego w reż. Adama Sajnuka i nagrodzonego w konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej spektaklu „Brzeg–Opole”. Zaś Teatr Druga Strefa pokaże swoją najnowszą premierę „Fin”, która zdążyła już się spodobać widzom offowej części festiwalu w Awinionie. Wstęp na wszystkie imprezy wolny.

Szczegóły: www.orangewarsawfestival.pl


Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Reklama

Czytaj także

null
Kraj

Pięć dziwactw polskiej polityki. To dlatego czeka nas zapewne dreszczowiec dekady

Nasza krajowa polityka, choć wydaje się na co dzień zwyczajna i banalna, ma jednak swoje wyraziste cechy, może i dziwactwa – w skali europejskiej i nie tylko. Te znaki szczególnie mocno się ujawniają i będą wpływać na kluczowe wydarzenia, także na wybory 9 czerwca i prezydenckie. Oto kilka z takich osobliwości.

Mariusz Janicki
16.05.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną