Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Wystawy

Bąkowski wyjaśnia

Recenzja wystawy: Wojciech Bąkowski, "Przechowywanie wyjaśnień"

Kadr z filmu Wojciecha Bąkowskiego „Ćwiczenia dla prawdziwych przyjaciół” Kadr z filmu Wojciecha Bąkowskiego „Ćwiczenia dla prawdziwych przyjaciół” Galeria BWA w Zielonej Górze / materiały prasowe
Jego sztuka działa poprzez emocje, nie intelekt, a w jej odbiorze bardziej liczy się przeczucie niż zrozumienie.

Wystawa w Zielonej Górze to dobra okazja, by poznać najnowsze prace laureata Paszportu POLITYKI 2010, konsekwentnie podążającego swoją artystyczną ścieżką. Jego sztuka działa poprzez emocje, nie intelekt, a w jej odbiorze bardziej liczy się przeczucie niż zrozumienie. Przy czym huśtawka nastrojów jest spora: od dojmującego uczucia samotności i bezsensu, po odszukiwanie bratnich dusz. W myśl starej chińskiej maksymy, że „w każdej kałuży przegląda się ocean”, Bąkowski proste codzienne doświadczenia podnosi do rangi metafor życia w ogóle. A najprostsze z możliwych formy wyrazu i zredukowane treści czynią ów przekaz jeszcze silniejszym.

W ekspozycji znajdą się prace Bąkowskiego powstałe w ostatnim czasie: instalacje, obiekty oraz film „Ćwiczenia dla prawdziwych przyjaciół”, zaczynający się przewrotnie od słów: „Dziękuję bardzo za uwagę i pamięć”. Mimo to warto obejrzeć go do końca.

Wojciech Bąkowski, Przechowywanie wyjaśnień, BWA, Zielona Góra, wystawa czynna do 8 kwietnia

Polityka 11.2012 (2850) z dnia 14.03.2012; Afisz. Premiery; s. 85
Oryginalny tytuł tekstu: "Bąkowski wyjaśnia"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Pierwsza matura po deformie. Żeby zdać, trzeba szczęścia albo wielkich pieniędzy

Żeby przejść przez maturę, trzeba mieć dużo zdrowia albo spore pieniądze. A najlepiej jedno i drugie – mówią rodzice i nastolatki z pierwszego rocznika wykształconego w szkołach zreformowanych przez Annę Zalewską. Za sto dni podchodzą do trudniejszych niż dotąd egzaminów.

Joanna Cieśla
31.01.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną