Wystawy

Elegancko i grzecznie

Recenzja wystawy: „Plany na przyszłość. Architektura Warszawy w projektach”

Biurowiec na Służewcu, ul. Szturmowa 2. Projekt pracowni architektonicznej Grupa 5 Architekci. Biurowiec na Służewcu, ul. Szturmowa 2. Projekt pracowni architektonicznej Grupa 5 Architekci. materiały prasowe
Częściowo pod chmurką, na placyku przed pawilonem Zodiak, częściowo zaś w jego pomieszczeniach, możemy oglądać to, co architekci i urbaniści szykują w stolicy.

Częściowo pod chmurką, na placyku przed pawilonem Zodiak, częściowo zaś w jego pomieszczeniach, możemy oglądać to, co architekci i urbaniści szykują w stolicy. Od kameralnych obiektów jak przedszkole, przez biurowce i osiedla mieszkaniowe, po zamysły urbanistyczne. Niektóre z tych projektów już powstają, pod inne łopata wbita zostanie w najbliższym czasie, ale są i takie, które być może zawsze pozostaną na papierze. Łącznie 90 projektów 51 pracowni. Ale dla miasta, szczerze mówiąc, niewiele z tego wynika. Owszem, w zdecydowanej większości są to obiekty, które wstydu nie przynoszą. Eleganckie, zaprojektowane zgodnie z nowoczesnymi standardami, podnoszące średni poziom estetyczny miasta. Jest kilka bardzo udanych rewitalizacji; z odświeżaniem starej tkanki miejskiej radzimy sobie coraz lepiej. 

Plany na przyszłość. Architektura Warszawy w projektach, Zodiak – Warszawski Pawilon Architektury, do 18 października

Polityka 37.2020 (3278) z dnia 08.09.2020; Afisz. Premiery; s. 73
Oryginalny tytuł tekstu: "Elegancko i grzecznie"

Czytaj także

Społeczeństwo

Marcel Andino Velez o trudnej sztuce opieki nad niesamodzielnymi rodzicami

Marcel Andino Velez, założyciel opiekuńczej organizacji Młodszy Brat, o tym, dlaczego dom rodzinny jest ważny dla rodziców w jesieni życia i co należy wiedzieć, decydując się na opiekę nad nimi w domu.

Teresa Olszak
25.01.2021