Wystawy

Moment wytchnienia

Recenzja wystawy: „Nie tylko Bauhaus. Międzynarodowa fotografia niemiecka i polskie tropy”

Paweł Mazur
Ta wystawa jest jedną z pierwszych otwartych w kraju po okresie covidowego ekspozycyjnego postu.

Ta wystawa jest jedną z pierwszych otwartych w kraju po okresie covidowego ekspozycyjnego postu. Przygotowano ją na jubileusz 30-lecia Międzynarodowego Centrum Kultury. Wybór jest symboliczny i podkreśla to, co przez trzy dekady budowało rangę miejsca: uważne przyglądanie się XX-wiecznym relacjom Polski z sąsiednimi krajami. Tradycyjnie otrzymujemy wystawę rzetelną, przemyślaną, starannie przygotowaną i obszerną, bo poza 300 fotografiami zebrano także czasopisma i książki z epoki. Dostajemy w ten sposób niezwykle szeroką panoramę życia w Republice Weimarskiej; ów moment normalności i radości życia między traumą I wojny światowej a już nadciągającymi chmurami faszyzmu. Utrwalony dzięki coraz popularniejszemu medium, jakim w owych czasach stawała się fotografia.

Nie tylko Bauhaus. Międzynarodowa fotografia niemiecka i polskie tropy, Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie, do 1 sierpnia

Polityka 21.2021 (3313) z dnia 18.05.2021; Afisz. Premiery; s. 79
Oryginalny tytuł tekstu: "Moment wytchnienia"
Reklama

Czytaj także

Ludzie i style

Wszechobecny Krzysztof Stanowski. Jak wyjaśnić ten fenomen?

Wyrósł najwyraźniej na pierwszego dziennikarza w Polsce, którego koniecznie trzeba przekonać do swoich racji. Bo można się ze Stanowskim nie zgadzać, ale „trzeba go szanować”.

Katarzyna Czajka-Kominiarczuk
13.06.2021