Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Wystawy

Nasz dom z różnych stron

Międzynarodowy Festiwal Designu, Łódź Design 2007

Być może doczekaliśmy się pierwszej dużej, cyklicznej imprezy poświęconej projektowaniu. Gdzie? Oczywiście w Łodzi, mieście o największych chyba tradycjach w tej kwestii. W każdym razie pierwsza edycja Łódź Design zapowiada się naprawdę ciekawie. Jej najważniejszym elementem będzie wystawa „Dom Polski”; przegląd najciekawszych projektów mebli, tkanin, przedmiotów codziennego użytku, ubrań, ale też architektury, jakie powstały w kraju w ostatnich latach.

Obok twórców znanych i uznanych (Puff Buff, KWK Promes, Moho, Tomasz Augustyniak, Mikołaj Wierszyłłowski) zaprezentują się też projektanci dotychczas mniej znani. Jak na ambitną imprezę przystało, na jednej wystawie się nie skończy. Przewidziano panel dyskusyjny, towarzyszące wystawy (m.in. wzornictwa inspirowanego polską tradycją ludową, tzw. wzornictwa progresywnego czy plakatu klubowego), przegląd filmów o współczesnej architekturze oraz pokaz prac dyplomowych studentów.

Imprezie towarzyszyć będą dwa niewielkie, ale spektakularne przedsięwzięcia. Pierwsze to inauguracja Mobilnej Galerii Designu (w jej ramach po Łodzi przez cały październik kursować będzie przerobiony przez projektantów autobus). Drugie to publiczna prezentacja „Elipsy” – nowego niewielkiego samochodu o napędzie elektrycznym. Jak podkreślają z dumą organizatorzy, jest to pierwszy od czasów Syreny de Luxe, zaprojektowany w Polsce i seryjnie produkowany model. Do Toyoty wprawdzie jeszcze daleko, ale na początek dobre i to.

Międzynarodowy Festiwal Designu, Łódź Design 2007, 18–30.11.2007


Reklama

Czytaj także

null
Wydania specjalne

Czego uczy nas pokolenie „zetek”

Łączą nas podobne potrzeby, wystarczy jedynie się wzajemnie wysłuchać – postuluje prof. Tomasz Sobierajski.

Grażyna Morek
09.02.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną