Ludzie i style

Zielony superbohater

Colin Beavan uczy ekologicznego życia

W zeszłym roku Colin starał się o miejsce w Kongresie, ale przegrał wybory. Zebrał ledwie 2 tys. głosów. W zeszłym roku Colin starał się o miejsce w Kongresie, ale przegrał wybory. Zebrał ledwie 2 tys. głosów. Stefan Falke/LAIF / CZARNY KOT
Colin Beavan postanowił być przez rok wzorowym mieszkańcem planety, dokumentując eksperyment na blogu, w książce i na filmie. Teraz jeździ po świecie i proponuje innym, by spróbowali przez tydzień żyć jak on – właśnie robi to w Polsce.
Aby sie pozbyć organicznych resztek, Colin kupił trochę ziemi, robaków, pudło i zrobił kompost.Nicole Bengiveno/The New York Times/EAST NEWS Aby sie pozbyć organicznych resztek, Colin kupił trochę ziemi, robaków, pudło i zrobił kompost.

Olśnienie przyszło pewnego styczniowego ranka, który przywitał nowojorczyków nietypowo letnią pogodą. Colin Beavan nie był specjalistą w dziedzinie globalnego ocieplenia, ale potraktował to jako znak. Wjeżdżając windą do swojego apartamentu przy Piątej Alei, rozmyślał nad pogarszającym się stanem naturalnego środowiska. „Może problemem nie są inni, ale moja pasywność, poczucie bezradności” – zanotował później w książce, opisując moment, w którym postanowił zmienić swoje życie.

Polityka 21.2013 (2908) z dnia 21.05.2013; Ludzie i style; s. 88
Oryginalny tytuł tekstu: "Zielony superbohater"
Reklama