Ludzie i style

Gaszenie e-papierosa

Elektroniczne papierosy - zakazać czy nie?

27 proc. mieszkańców Unii uważa, że e-papierosy są szkodliwe, 35 proc., że nie, aż 38 proc. nie ma w tej sprawie zdania. 27 proc. mieszkańców Unii uważa, że e-papierosy są szkodliwe, 35 proc., że nie, aż 38 proc. nie ma w tej sprawie zdania. Michael Dorausch / Wikipedia
Papieros elektroniczny stał się już jednym z symboli naszych czasów. Na tyle popularnym, że świat stanął przed dylematem: zabraniać czy tolerować.
W Wielkiej Brytanii 7 proc. palaczy korzysta z e-papierosów – to ok. 700 tys. osób, sięga też po nie co dziesiąty palacz próbujący zerwać z nałogiem.Corbis W Wielkiej Brytanii 7 proc. palaczy korzysta z e-papierosów – to ok. 700 tys. osób, sięga też po nie co dziesiąty palacz próbujący zerwać z nałogiem.

We Włoszech papierosy elektroniczne są bardzo popularne, w Hongkongu odwrotnie – ich sprzedaż i używanie jest zabronione. „Lecimy tam na dwa tygodnie i właśnie uświadomiliśmy sobie wagę problemu! Zostawianie tych elektronicznych w domu byłoby bez sensu, bo musielibyśmy zabrać te prawdziwe i przez to pewnie nie damy rady rzucić ich na dobre” – pisze na forum podróżniczym TripAdvisor Catherine M i prosi o pomoc w rozszyfrowaniu zamiarów hongkońskich władz wobec turystów wwożących takie urządzenia.

Polityka 27.2013 (2914) z dnia 02.07.2013; Ludzie i style; s. 90
Oryginalny tytuł tekstu: "Gaszenie e-papierosa"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021