Ludzie i style

Trasy na specjalne życzenie

Gdzie warto jechać na narty

Przelot 47 metrów nad ziemią, a wokół ośnieżone Alpy. Przelot 47 metrów nad ziemią, a wokół ośnieżone Alpy. TVB Serfaus Fiss Ladis
Większość zimowych kurortów chwali się, że zadowolą wszystkich: zarówno miłośników przygotowanych tras, jak puchu, freestyle’ową młodzież i całe rodziny. W praktyce bywa różnie, warto więc poznać dobre wzorce.
Trasy dla dzieci są tak pomyślane, by techniki jazdy uczyć przez zabawę (Serfaus).Andreas Kirschner Trasy dla dzieci są tak pomyślane, by techniki jazdy uczyć przez zabawę (Serfaus).

Piarowskie chwyty najdotkliwiej mogą odczuć ci, którzy chcą pojechać

Na narty z dziećmi

Owszem, stacji zimowych, które chwalą się familijnym charakterem, jest multum. Jednak znaleźć naprawdę dobry rodzinny ośrodek wcale nie jest łatwo.

Serfaus/Fiss/Ladis

Świetnym przykładem takiego miejsca może być Serfaus/Fiss/Ladis, leżący na krańcu Tyrolu, tuż przy granicy ze Szwajcarią. Nie jest przypadkiem, że w 2012 r. ośrodek zdobył tytuł The Best Ski Resort, przyznawany w ramach Mount­ain Management Study, ponoć najbardziej reprezentatywnego w branży turystyki zimowej badania opinii publicznej w Europie (przepytywanych jest 40 tys.

Polityka 46.2013 (2933) z dnia 12.11.2013; Poradnik; s. 68
Oryginalny tytuł tekstu: "Trasy na specjalne życzenie"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

W ciągu roku wymarło nam miasto

W pandemicznych śmierciach Polska pobiła rekordy. W ciągu roku wymarło nam małe miasto wojewódzkie.

Paweł Reszka
06.05.2021