Największa bitwa w historii gier

Masakra w układzie B-R5RB
Tysiące uczestników i setki tysięcy dolarów strat – to efekt największego wirtualnego starcia w historii gier wideo. Wygrali, jeśli to przełożyć na nasze realia, Rosjanie.
„EVE Online” nie jest zwyczajną zabawą po godzinach. Walka o władzę i zyski ma przełożenie na nasz świat.
materiały prasowe

„EVE Online” nie jest zwyczajną zabawą po godzinach. Walka o władzę i zyski ma przełożenie na nasz świat.

Nie ma pewności, czy pierwszy kamyk tej gigantycznej lawiny obsunął się przez przypadek, czy ktoś w tym pomógł. Lecz w wirtualnym świecie internetowej gry „EVE Online” (uczestniczy w niej około pół miliona ludzi rozrzuconych po tym prawdziwym świecie) do kluczowych zdarzeń rzadko dochodzi za sprawą fatum. Tu wszystko opiera się na makiawelicznej polityce: sojuszach zawiązywanych przez grupy graczy, intrygach, spiskach, szpiegostwie, dywersji i zdradach. Sceną gry są dalekie zakątki Wszechświata w przyszłości odległej o ponad 21 tysiącleci. Ludzkość przeludnionej Ziemi, szukając nowych planet do skolonizowania, odkryła tunele w nadprzestrzeni prowadzące do niezbadanej galaktyki, zwanej odtąd New Eden.

Gra polega na zdobywaniu w niej nowych terytoriów oraz poszerzaniu sfer wpływów. W tym celu buduje się i pilotuje wirtualne statki i bojowe okręty kosmiczne. Gracze mogą wcielać się w różne role, skupiać w konkurujących ze sobą grupach, zawiązywać sojusze, przeprowadzać skomplikowane operacje strategiczne, logistyczne i bojowe. Nie brak też samotników eksplorujących niezbadane zakątki kosmosu, piratów, odkrywców nowych złóż surowcowych.

Nie jest to zwyczajna zabawa po godzinach. Walka o władzę i zyski ma przełożenie na nasz świat. Używana w grze waluta, InterStellar Kredit (ISK), jest bowiem przeliczana na prawdziwe pieniądze dzięki ustalonej wartości miesięcznej licencji pilota (tzw. PLEX), którą można handlować.

(...)

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną