Ludzie i style

Miejsca kultu

Portland ożywia legendę Kurta Cobaina

W gromadzącym muzyczne pamiątki Experience Music Project w Seattle stoi 4-piętrowa instalacja zbudowana z ponad 700 gitar. W gromadzącym muzyczne pamiątki Experience Music Project w Seattle stoi 4-piętrowa instalacja zbudowana z ponad 700 gitar. Anthony Bolante/Reuters / Forum
W 20 rocznicę śmierci Kurta Cobaina świat nadal uważa Seattle za ostoję kultury młodzieżowej. Ale w Seattle jako jej centrum wskazują dziś na niedalekie Portland.
Młody fan Kurta Cobaina na zlocie miłośników Nirvany w Seattle.Anthony P. Bolante/Reuters/Forum Młody fan Kurta Cobaina na zlocie miłośników Nirvany w Seattle.

Miasteczko Aberdeen w stanie Waszyngton ogłosiło 20 lutego dniem Kurta Cobaina, swojego najbardziej znanego mieszkańca. Podczas uroczystości został odsłonięty pomnik muzyka. Ma on symbolicznie scementować zmianę podejścia władz miasta do lidera Nirvany – wcześniej uważany był w pierwszej kolejności za znanego narkomana i samobójcę, dziś doceniany raczej za talent i wrażliwość – pomnik uwiecznił nawet spływającą po policzku łzę. Burmistrz miasta mówi wprost, że Aberdeen liczy na rzesze turystów godne Graceland, mekki fanów Elvisa.

Reklama

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Kobiety u władzy w Bizancjum

Zostanie cesarską małżonką, wejście w rolę bazylisy, było zapewne największym marzeniem przynajmniej niektórych mieszkanek Bizancjum, a w pewnych okresach łakomym kąskiem dla wielu dobrze urodzonych niewiast spoza niego.

Mirosław J. Leszka
12.03.2019
Reklama